fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Arabskie destynacje u „Pracodawców Pomorza”

 

workshop-turystyczny

 

2016 rok przyniósł dość znaczącą zmianę w kwestii organizacji podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 22 marca zniesiono obowiązek wizowy dla 32 krajów, w tym – dla Polski. Na bazie pieczątki wjazdowej otrzymanej na granicy, na terenie kraju możemy przebywać przez najbliższe 30 dni. 20 października 2020 rusza w Dubaju EXPO 2020, a więc pierwsza wystawa światowa zorganizowana w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Południowej Azji. Możliwości współpracy inwestycyjnej i wzmocnienie atrakcyjności turystycznej tego regionu wzrosną więc wykładniczo.

Z myślą o polskich firmach turystycznych, które chciałby podjąć współpracę z operatorami na obszarze Bliskiego Wschodu, „Pracodawcy Pomorza”, we współpracy z MK Business Link Poland & Emirates oraz North Tours (Rikks Group), przygotowali 20 maja, w swojej siedzibie, biznesowe warsztaty turystyczne.

 

 

 

MK Business Link Poland & Emirates Sp. z o.o., reprezentowane na spotkaniu przez Małgorzatę Panek-Kasińską (CEO) i Annę Parysz (Business Development Manager)to pierwsza prywatna organizacja pośredniczącą w kontaktach między Polską a Krajami Arabskimi. Do łączenia biznesu w skali międzynarodowej zaprzęga wiele narzędzi i oferuje nie mniej usług. Organizacja proponuje badania rynku, analizę konkurencji, wyszukiwanie partnerów biznesowych, organizację spotkań typu B2B, doradztwo biznesowe. Wspiera też zakładanie działalności w krajach arabskich. W obszarze eventowym realizuje prywatne misje gospodarcze, konferencje biznesowe, szkolenia. Doradza przy tworzeniu strategii marketingowych i promocyjnych. Pracownicy MK Business Link Poland & Emirates – wedle potrzeb – wyszukują projekty cechujące się wysoką rentownością inwestycyjną. Pozyskują fundusze dla projektów, analizują ich opłacalność. Doradzają przy transakcjach, a ofertę „domykają” obsługa potransakcyjną.

 

MK Business Link Poland & Emirates: http://www.mkbl.eu/

Prezentacja turystyczna Zjednoczonych Emiratów Arabskich: MK Business Link – ZEA

 

1

Małgorzata Panek-Kasińska, Prezes MK Business Link Poland & Emirates      /fot. Pracodawcy Pomorza

 

North Tours to globalna firma rodzinna. Jej właściciel, Ricky Kanani, współpracuje z bratem, który zajmuje się placówką firmy w Kenii oraz z siostrą, która zarządza oddziałem portugalskim. W samym Dubaju North Tours zatrudnia 350 osób. W planach jest też placówka na Kubie. Ricky Kanani oraz Moon, Business Development Director w North Tours LLC Dubai, przyjechali do Polski po raz pierwszy. Wizyta u „Pracodawców Pomorza” była ich ostatnim z zaplanowanym na najbliższy czas spotkań w naszym kraju (po Warszawie i Ostródzie). – Postrzeganie Dubaju jako miejsca oferującego segment jedynie luksusowy jest błędne. Posiadamy również rozbudowane oferty budżetowe. Dubaj jest nazywany Szwajcarią Wschodu i z pewnością najbezpieczniejszą destynacją turystyczną na obszarze Bliskiego Wschodu – przekonywał Ricky Kanani.

Jak wyjaśnił Moon, Dubaj, który w swoich początkach funkcjonował jako wioska nastawiona głównie na rybołówstwo, swój rozwój zawdzięcza poławiaczom pereł. Przypieczętowaniem dobrobytu tego emiratu-założyciela powstałych w 1971 roku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, była ropa naftowa. Od tego czasu wiele się zmieniło. Poszczególne regiony stały się rozpoznawalne, wzmocniły swoją konkurencyjność, otwierając swoje drzwi dla międzynarodowej turystyki.

Film promocyjny firmy:

 

North Tours działa od 2004 roku. Główne biuro zarejestrowane jest w Indiach. W początkowym okresie funkcjonowania firma była skupiona na organizacji wycieczek, rejsów i safari. Oferta poszerzała się wraz z upływem lat. Teraz, North Tours zapewnia kompleksową obsługę podróży po Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Proponuje: rezerwacje turystyczno-hotelowe, wsparcie w procesach wizowych, organizację wyjazdów typu incentive, rejsy, safari, wycieczki. Dysponuje własną flotą samochodów i autokarów. Znacząca zmianę biznesową przyniósł rok 2000 rok, gdy North Tours objęło własnością firmę Desert Rangers LLC. W tym momencie  do oferty dołączono całonocne kempingi na pustyni, połączone z narciarstwem wodnym, dune buggy i quad-biking. Do tego dochodzą obozy pustynne. Największa z takich przestrzeni może pomieścić 1500 osób i posiada zaplecze w stylu Majlis. W skład grupy Rikks wchodzi również Rikks Cruises, ze swoją flotą i wypożyczalnią statków i jachtów. Współpracują ze wszystkimi hotelami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Destynacje North Tours, to: Abu Zabi, Dubaj, Sharjah, Ajman, Fudżajra, Ras al-Chajma, Umm al-Kajwajn.

 

North Tours: http://www.northtours.net/

Prezentacja North Tours: IMICE_NorthTours

 

5

Workshop Turystyczny „PP”      /fot. Pracodawcy Pomorza

 

2

Ricky Kanani, właściciel North Tours LLC Dubai      /fot. Pracodawcy Pomorza

 


Autor

Maciej Michniewski

m.michniewski@pracodawcypomorza.pl