Pracodawcy Pomorza

Seminarium Go India od Agencji Rozwoju Pomorza S.A. (+ wideo)

 

Minął rok od inauguracji najnowszego programu geograficznego Ministerstwa Gospodarki pod nazwą Go India. Minister Janusz Piechociński, argumentując wtedy potrzebę jego utworzenia, podkreślał podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, iż Indie są jednym z kluczowych partnerów Polski w Azji Południowej z racji intensywnej współpracy handlowej.

Program Go India – wzorem poprzedzających go programów Go China i Go Africa – oznacza nawiązanie współpracy Ministerstwa Gospodarki z licznymi agencjami rządowymi. Spójna strategia rozwoju z Indiami, którą Go India ma zdefiniować, ma zachęcić polskie podmioty do większej inicjatywy. Indie to dziewiąta gospodarka świata i trzecia gospodarki w Azji. To kolosalny rynek zbytu reprezentowany przez 1,3 miliarda ludności, w tym kilkaset milionów przedstawicieli rozwijającej się klasy średniej. Kraj od lat 90. XX wieku notuje niezwykle dynamiczny rozwój gospodarczy (wzrost gospodarczy w roku fiskalnym 2015-2016 wyniósł 7,6%).

Agencja Rozwoju Pomorza S.A. wraz z Rödl&Partner, „Pracodawcami Pomorza” i Olivia Business Centre przygotowała wczoraj (11.05) w swojej siedzibie seminarium poświęcone programowi Go India, koncentrując się na takich elementach, jak: aktualna sytuacja gospodarcza kraju, niuanse kontaktów z indyjskimi kontrahentami, kwestie prawne i podatkowe oraz działania wspierające przedsiębiorców w zakresie importu do Indii. Głównym prelegentem seminarium był Michael Wekezer, kierownik biura Rödl&Partner w Indiach, który mieszka tam na codzień i wspiera zagranicznych inwestorów we wszelkich kwestiach związanych z wejściem na rynek indyjski (pełna lista prelegentów znajduje się w tym miejscu). 

BELKA BIAŁA SPACJA DO TEKSTU

 


 GALERIA