Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Warsztaty „WIWAG — gra ekonomiczna” rozpoczęte!

BELKA BIAŁA SPACJA DO TEKSTU

BELKA BIAŁA SPACJA DO TEKSTU

„Pracodawcy Pomorza”, przy współpracy z niemiecką organizacją Kaufmannschaftzu Lübeck i Rotary Club Sopot, po raz kolejny realizują międzynarodowy program edukacyjny „WIWAG – gra ekonomiczna”! Nasze warsztaty potrwają w dniach 18-22.09.2017, zarówno w siedzibie naszej organizacji, jak i w przestrzeniach biznesowych partnerów projektu. 

„WIWAG – gra ekonomiczna” jest programem skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z naszego województwa. Obejmuje pięciodniowe warsztaty przedsiębiorczości prowadzone w języku angielskim przez wykładowców wyższych uczelni oraz przedsiębiorców. Polscy uczniowie spotykają się ze swoimi niemieckimi rówieśnikami, aby wziąć udział w złożonej symulacji powstania i rozwoju przedsiębiorstwa. Tego rodzaju kompleksowe projekty warsztatowe dla młodzieży są wciąż rzadkością w Europie.

Idea programu oparta jest na autorskiej licencji szwajcarskiej fundacji Schmidheiny Foundation in Switzerland (www.stephanschmidheiny.net), która od kilkudziesięciu lat realizuje to przedsięwzięcie dla młodzieży z Niemiec, Szwajcarii i Słowacji. Dzięki wielopoziomowej współpracy został przygotowany program tegorocznej edycji „WIWAG HANDBUCH Fur die Unternehmens-Fuhrung by Joahim Herz”. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://www.joachim-herz-stiftung.de/

O wczorajszym spotkaniu inauguracyjnym, połączonym z pierwszym dniem warsztatów, opowiemy Państwu w kolejnej wiadomości.

BELKA BIAŁA SPACJA DO TEKSTU

WIWAG PLAKAT_ANG_13.09b