Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Nasz członek KLIMAWENT laureatem konkursu LODOŁAMACZE 2017

naglowek

Drodzy Państwo,

Z nieukrywaną satysfakcją informujemy o dostrzeżeniu osiągnięć i potencjału firmy CLIMAVENT przez Kapitułę Konkursu Lodomałacze 2017.

Firma Klimawent powstała w 1992 roku. Po latach budowania sukcesu firmy  jako lidera w branży filtrowentylacji na rynku polskim, pod koniec lat dziewięćdziesiątych firma rozpoczęła eksport produktów na rynki europejskie, amerykańskie i rynki bliskiego wschodu.

Tytuł i Statuetka Lodołamacza przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły Konkursu nagrodziły firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników.


Kategoria Zdrowa Firma

  • I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2017 otrzymała:

Spółdzielnia Socjalna Równość z Krakowa

Spółdzielnia Socjalna Równość z siedzibą w Krakowie zajmuje się rehabilitacją zawodową osób niepełnosprawnych z powodu chorób psychicznych przez tworzenie miejsc praktyk, staży zawodowych oraz zatrudnienia tych osób. W spółdzielni wprowadzono pakiety socjalne
o charakterze żywieniowym, promuje się regularny oraz zdrowy tryb odżywiania. Aktywności sportowe pracowników Spółdzielni realizowane są w różnych formach np. w rozgrywkach drużyn piłki nożnej dla osób niepełnosprawnych, wycieczek rowerowych. Spółdzielnia Socjalna Równość od początku funkcjonowania aktywnie uczestniczy w promowaniu zdrowia psychicznego oraz dobrego funkcjonowania osób doświadczających tych trudności zdrowotnych. Działania te są realizowane między innymi przez udział w edukacji środowisk studenckich.

  • II miejsce i srebrny medal:

Klimawent z Gdyni

Klimawent SA zajmuje się produkcją urządzeń filtracyjnych, wentylacyjnych i odsysaczy spalin. Jest zakładem pracy chronionej, dlatego od wielu już lat spełnia wszelkie wymogi formalne
w kwestii zapewnienia właściwych warunków pracy osobom ze stwierdzoną niepełnosprawnością, oprócz tego chroni zdrowie – na stanowiskach pracy działają profesjonalne systemy filtrowentylacyjne. Organizuje szkolenia dla pracowników dotyczące zdrowego stylu życia, promuje zdrowie i aktywność fizyczną na łamach wydawanej gazety „Echo Klimawentu”.

  • III miejsce i brązowy medal:
    Szpot Spółka z o.o.

Firma zajmuje się sprzedażą samochodów, jest autoryzowanym serwisem samochodów, skupuje
i sprzedaje samochody używane. Firma nie tylko organizuje rodzinne rajdy rowerowe dla pracowników wraz z rodzinami, ale pracownikom kupuje profesjonalne rowery z okazji 5-letniego stażu pracy. Firma Szpot utworzyła Klub Ludzi Aktywnych Sportowo, który zachęca do aktywności ruchowej amatorów na różnych poziomach zaawansowania. W 20 l 6 roku zorganizowała 9 otwartych biegów rekreacyjnych nad Maltą w Poznaniu z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”, bieg na 10 km w Swarzędzu z udziałem 3 500 biegaczek i biegaczy oraz zorganizowała
l Półmaraton Szpot Swarzędz z udziałem 900 biegaczek i biegaczy.