Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Zachodniopomorskie: Wzrósł w III kwartale 2017 r. zysk Grupy Azoty Police

 

Zysk netto Grupy Azoty Police w trzecim kwartale tego roku. wyniósł 120 mln zł – poinformowała w poniedziałek spółka. Dodano, że zysk firmy był o ok. 40 mln zł większy niż w analogicznym okresie 2016 r.

„To jeden z najwyższych w historii wyników odnotowany po trzech kwartałach, jaki udało się osiągnąć polickiej spółce od początku swej działalności” – poinformował prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki. Jak tłumaczył, wynik spółki to „efekt m.in. rekordowej sprzedaży bieli tytanowej, bardzo dobrych wyników sprzedaży nawozów, wynegocjowanych przez spółkę długoterminowych kontraktów zakupu surowców, a także oszczędności w kosztach funkcjonowania spółki”.

Jak podała spółka, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 r. sprzedała pigmenty, w tym biel tytanową, za 285 mln zł. W porównaniu z takim samym czasem w 2016 r. to o 50 mln zł więcej, co daje 20 proc. wzrost sprzedaży. Jak podkreśliła Grupa Azoty Police, „to nie liczba sprzedanych ton bieli wpłynęła na wyjątkowy wynik, lecz głównie wysokie ceny produktu, który uzyskała spółka na rynkach światowych”.

Więcej informacji na stronie www.gospodarkamorska.pl