fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Spotkanie Wigilijne „Pracodawców Pomorza ” (+ wideo)

stripe

stripe

Uroczyste spotkanie wigilijne „Pracodawców Pomorza” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim trwale zakorzeniło się w tradycji naszej organizacji.

W tym roku ponownie mieliśmy przyjemność zaprosić całe grono znamienitych gości, pośród których nie zabrakło reprezentantów władz państwowych i samorządowych, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, przedsiębiorców z całego województwa skupionych wokół naszej organizacji, a także ludzi kultury oraz dziennikarzy z kluczowych trójmiejskich mediów.

Wszyscy nasi goście zostali powitani w progach Teatru przez Prezydenta „Pracodawców Pomorza” Zbigniewa Canowieckiego, Prezesa Zarządu Jerzego Jerkiewicza i Dyrektora Zarządzającego Tomasza Limona.

Częsty nadmiar obowiązków, wszechobecny pośpiech i wiele nieprzewidzianych zdarzeń mających miejsce na przestrzeni całego roku nie dają wielu okazji do tak licznych spotkań ludzi pomorskiego biznesu, dlatego uroczystość wigilijną – którą szykujemy dla Państwa na kilka dni przed właściwymi Świętami Bożego Narodzenia – traktujemy z dużą dozą refleksji w temacie zawodowych sukcesów i oczekiwań związanych z perspektywami roku 2018 zarówno członków „Pracodawców Pomorza”, jak i wszystkich innych przyjaciół organizacji, którzy przez lata nieustannie nas wspierają.

Po wystąpieniu powitalnym Prezesa Jerzego Jerkiewicza, poprzedzonym obecnością na scenie niezrównanego Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego, głos zabrał Prezydent Zbigniew Canowiecki. W swojej wypowiedzi skierował się ku ogólnej refleksji na temat powinności, odpowiedzialności przedsiębiorcy zarówno wobec gospodarki, jak i kwestii społecznych, związanych chociażby z wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka.

Prezydent Canowiecki, składając ze sceny życzenia wszystkim uczestnikom Wigilii, położył nacisk na znaczenie wytrwałości w prowadzeniu i budowaniu dialogu ze stronami, które mogą być z nami skonfliktowane na różnych polach: – Zdając sobie sprawę, jak podzielone jest dzisiaj społeczeństwo, jak podzielone są nasze wspólnoty, chciałbym życzyć wam na te wyjątkowe świąteczne dni zgody i jedności w domu.

Korzystając z możliwości prezentacji przyszłorocznych działań organizacji, Prezydent Canowiecki przedstawił jedną z głównych inicjatyw „Pracodawców Pomorza” przygotowanych z myślą o 2018 roku, dotyczącą działań na rzecz promocji środowiska sztuki i młodych artystów różnych dziedzin, połączonych z zachęceniem strony biznesowej do pełnienia roli profesjonalnego mecenatu dla najzdolniejszych twórców: – W przyszłym roku otworzymy się szerzej na otoczenie kultury, czego zapowiedzią jest zainicjowany jeszcze w tym roku partnerski projekt „Biznes dla kultury, kultura dla biznesu” (inauguracyjne spotkanie, w formie debaty, dotyczące inicjatywy „Biznes dla kultury, kultura dla biznesu” miało miejsce w listopadzie w przestrzeni Olivia Business Centre, o czym można przeczytać m.in. w tym miejscu – przyp. red.). Pragniemy kontynuować to wyzwanie przez następne lata – zapowiedział.

Wyjątkowym upominkiem dla gości naszej uroczystości wigilijnej był specjalny kalendarz przygotowany na zlecenie „Pracodawców Pomorza” przez Fundację Oko-Lice Kultury, zawierający zdjęcia prac zmarłego niedawno, wybitnego sopockiego plastyka Bogdana Mirowskiego, twórcy m.in. nagrody Bursztynowego Słowika, przyznawanej od lat podczas imprezy Sopot Festiwal oraz unikalnych statuetek dla naszej organizacji, które mieli Państwo okazję oglądać w trakcie Letniej Gali Biznesu i Gali Evening.

Zanim głos tego wieczoru zabrali kolejni ważni mówcy, dzieląc się swoimi refleksjami i przekazując życzenia – czyli Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski oraz Ks. Biskup Zbigniew Zieliński – Prezydent Canowiecki zaprosił na scenę Mariusza Grzędę, właściciela firmy MARIO Biuro usługowe Mariusz Grzędaktóry objął rolę fundatora stypendium naukowego dla ucznia II klasy Technik Mechanik Okrętowy w Zespole Szkół Morskich Im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku. Młody Kacper, który w 2018 roku odbędzie swoją pierwszą podróż morską dookoła świata, odebrał na scenie stypendium w towarzystwie Dyrektor ZSM Mirosławy Sobierajskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z dłuższymi wystąpieniami na powyższym wideo.

 


 GALERIA 


ZOBACZ I POBIERZ ZDJĘCIA – Kosycarz Foto PressZOBACZ I POBIERZ ZDJĘCIA – Andrzej J. Gojke


plansza główna