fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Zjednoczą siły – pobiegną po marzenia niepełnosprawnych dzieci!

 

 

Zjednoczą siły – pobiegną po marzenia niepełnosprawnych dzieci!

Pracownicy oraz rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie postanowili zjednoczyć siły i biec wspólnie po Kociewiu i Kaszubach dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Będą przemierzać setki kilometrów dla tych, którzy często w swoim życiu nie będą w stanie uczynić samodzielnego kroku. Podążając za ich potrzebami do godnego życia, chcą „wybiegać” dla nich „Zieloną Strefę Relaksu” – miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku.

„Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” to sztafetowy bieg charytatywny, który odbędzie się w dniach 19-23 marca 2018 roku po Kociewiu i Kaszubach. Cała akcja trwa od października 2017, kiedy pomysł po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, do końca kwietnia 2018. Organizatorem biegu jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Bieg potrwa 5 dni, podczas których pięciu amatorów biegania będzie codziennie sztafetowo przemierzać drogi Kociewia i Kaszub. Trasa wiedzie przez miasta powiatowe województwa pomorskiego: Starogard Gdański, Chojnice, Człuchów, Bytów, Lębork, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Kościerzyna. Start oraz meta będą znajdowały się w Tczewie, skąd 19 marca o godzinie 7:00 biegacze wyruszą i gdzie zakończą swoje zmagania 23 marca w godzinach popołudniowych. Cała trasa do pokonania to ponad 452 km.

  • 19 marca – Tczew – Starogard Gdański – Chojnice
  • 20 marca – Chojnice – Człuchów – Bytów
  • 21 marca – Bytów – Lębork – Wejherowo
  • 22 marca – Wejherowo – Puck – Kartuzy
  • 23 marca – Kartuzy – Kościerzyna – Tczew

Dzisiejszy świat zmusza nas do życia w ciągłym pośpiechu, dlatego często pomijamy to, co najważniejsze. Nasi podopieczni patrzą inaczej, rozumieją świat sercem. A zatem, idąc za radą patrona naszej placówki – Jana Pawła II – „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem”, spróbujmy wszyscy chociaż raz spojrzeć na rzeczywistość z ich perspektywy – zatrzymać się, zachwycić pięknem zachodzącego słońca, ucieszyć widokiem złotych liści porwanych przez wiatr i dotykiem kropli deszczu na twarzy. Wtedy zrozumiemy, że radość i szczęście dzieci jest najwyższą i najważniejszą zapłatą za okazane im serce i dobroć. Prosimy o wsparcie, abyśmy wszyscy mogli oglądać uśmiechy na ich twarzach i razem z nimi się radować.

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie „Zielonej Strefy Relaksu” dla podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie.

Inicjatywę można również wesprzeć poprzez wpłaty na konto:

Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie

83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1

Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889

Z dopiskiem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”

 

Organizatorzy zachęcają również do przekazywania 1% podatku:

KRS: 0000010011

Cel szczegółowy: WYBIEGAJMY ZIELONĄ STREFĘ RELAKSU

 

„Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” jest pierwszą taką akcją w kraju. Po raz pierwszy pracownicy szkoły oraz rodzice biegną dla swoich dzieci i podopiecznych, aby spełnić ich marzenia. Zadanie nie jest łatwe, ale warte poświęcenia. Uśmiech na twarzach dzieci będzie najlepszą nagrodą za okazane serce uczestników akcji oraz darczyńców.

 


MAPA BIEGU 


Obraz1

ulotka_str1