fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Ruszyła 16. edycja Projektu „Wakacyjny Staż”

 

 

 

1 marca 2018 roku Miasto Gdańsk rozpoczęło szesnastą edycję Projektu „Wakacyjny Staż”, którego celem jest umożliwienie studentom i bezrobotnym absolwentom szkół wyższych wzbogacenia umiejętności praktycznych i zdobycia doświadczenia zawodowego. 

Aktualna sytuacja na rynku pracy oraz doświadczenia organizatorów z poprzednich edycji Projektu wskazują na potrzebę kontynuowania przedsięwzięcia, które pomaga nie tylko wielu młodym i ambitnym ludziom w stawianiu pierwszych kroków na drodze do kariery zawodowej, ale także wspiera przedsiębiorców i instytucje w zatrudnieniu w sezonie letnim wykwalifikowanych stażystów, a często nawet przyszłych pracowników. 

„Wakacyjny Staż” od la cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W ubiegłym roku w ramach Projektu zarejestrowano 1383 zgłoszenia kandydatów na 376 miejsc stażowych, ufundowanych przez 93 firmy. To właśnie dzięki ogromnemu zainteresowaniu ze strony uczestników oraz silnemu zaangażowaniu fundatorów, przygotowując miejsca pracy dla stażystów, Projekt stał się rozpoznawalny i na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Gdańsku.

Wzorem lat ubiegłych, w drugiej połowie 2018 roku odbędzie się uroczysta gala finałowa z udziałem Fundatorów i Laureatów staży. 

Informacje, w tym komplet dokumentów do pobrana, odnajdą Państwo w tym miejscu: https://wakacyjnystaz.pl/