fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gościliśmy specjalistów z Konfederancji Lewiatan (+ wideo)

 

Debata specjalistów pn. „Perspektywy dla przedsiębiorców”, zawarta w zrealizowanej 6 czerwca w naszej siedzibie konferencji Konfederacji Lewiatan „Głos Biznesu 2018”, była ważnym punktem na drodze do lepszego zrozumienia gospodarczych i biznesowych aspektów najsilniej wpływających na obecny obraz ekonomiczny kraju.

W debacie uczestniczyli eksperci i przedstawiciele firm: Prezydent „Pracodawców Pomorza” dr Zbigniew Canowiecki, Prezes Pomorskiego Związku Pracodawców Lewiatan Jolanta Szydłowska, Ekspert Konfederacji Lewiatan Jeremi Mordasewicz, Partner w KPMG Polska Piotr Żurowski i Dyrektor ds. programów emerytalnych w Skarbiec TFI S.A. Agnieszka Łukawska.

Debata którą mogą Państwo obejrzeć na nagraniu, została poświęcona palącym zagadnieniom związanym ze zmianami zachodzącymi w środowisku inwestycyjnym i otoczeniu regulacyjnym, rzutującymi bezpośrednio na kondycję przedsiębiorstw i strategie przedsiębiorców. Silna konkurencyjność na rynku, walka o odpowiednio wykwalifikowanego pracownika i konieczność dostosowania zarządzania polityką podatkową to zaledwie fragment „warstwy” zagadnień przylegających najściślej do polskiej gospodarki. 

Wątki poruszane w debacie zostały rozwinięte w zrealizowanych w następnej kolejności warsztatach dedykowanych rynkowi pracy i Pracowniczym Programom Kapitałowym (kolejno z prelekcjami wystąpili Dyrektor Departamentu Pracy w Konfederacji Lewiatan Robert Lisicki i Dyrektor ds. programów emerytalnych w Skarbiec TFI S.A. Agnieszka Łukawska) oraz mechanizmom płatności podatku VAT (Wojciech Kotłowski, starszy menedżer w dziale doradztwa podatkowego KPMG Polska).