fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Nawet 80 tys. nowych miejsc pracy dzięki rozwojowi morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

 

Przewidujemy w takich bardzo ostrożnych szacunkach, że będzie to około 70 do nawet 80 tys. miejsc pracy – powiedział o rozwoju morskich farm wiatrowych w Polsce Zbigniew Gryglas, poseł na Sejm RP i przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. morskiej energetyki wiatrowej, podczas seminarium „Założenia Narodowego Programu Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej”, które we wtorek odbyło się w Gdyni. Jego uczestnicy rozmawiali m.in. o korzyściach, jakie dla polskiego przemysłu przyniesie rozwój tego sektora energetyki.

– To wielka korzyść także dla budżetu państwa, bo w postaci podatków budżet będzie mógł liczyć na kilkadziesiąt dodatkowych miliardów złotych, słowem, to gigantyczny impuls dla polskiej gospodarki – mówi Zbigniew Gryglas, poseł na Sejm RP i przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. morskiej energetyki wiatrowej.

Poinformował, że prace parlamentarnego zespołu ds. morskiej energetyki wiatrowej są „na bardzo zaawansowanym etapie”, zwłaszcza w części udziału polskiego przemysłu w procesie budowy morskich farm wiatrowych. Dodał, że Narodowy Program Morskiej Energetyki Wiatrowej ma zostać przyjęty jeszcze w tym roku. Zakłada on m.in. gospodarczy rozwój regionów zlokalizowanych wokół portów Gdańsk, Gdynia, Szczecin-Świnoujście oraz Ustka i Kołobrzeg, jak również zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz utworzenie nowych miejsc pracy.


Czytaj więcej: gazetaprawna.pl