fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gdańska WSTiH liderem rankingu zarobków absolwentów

Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku należy do liderów pośród polskich uczelni o kierunku turystyka i rekreacja w zakresie zarobków absolwentów, zaś w województwie Pomorskim WSTIH jest Nr 1.

Miło nam poinformować tych, którzy zastanawiają się nad wyborem wyższej uczelni, że Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów Szkół Wyższych (ela.nauka.gov) opublikował ranking dotyczący zarobków absolwentów z roku 2016 na kierunku turystyka i rekreacja. To jest kierunku, jaki oferuje Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku /WSTiH/.

Z publikacji ministerstwa na stronie ela.nauka.gov.pl wynika, że absolwenci Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku osiągają jedne z najwyższych w Polsce wynagrodzenia po ukończeniu uczelni na kierunku turystyka i rekreacja, zaś woj. pomorskim nasi absolwenci osiągają najwyższe zarobki.

I Tak np. w stosunku do uczelni, która zajęła drugą lokatę w woj. pomorskim w tym zakresie to absolwenci WSTiH w Gdańsku studiów II Stopnia  otrzymują wynagrodzenie aż o ponad 24%! wyższe w relacji do absolwentów uczelni, która sklasyfikowania została na drugim miejscu w Polsce.

Natomiast w przypadku absolwentów studiów I Stopnia ministerstwo podaje, że absolwenci Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa /WSTiH/ w Gdańsku otrzymują wyższe wynagrodzenia w relacji do absolwentów uczelni, która zajęła drugie miejsce, plasując się zatem za WSTIH w Gdańsku o 16% . Kolejną ciekawą informację, jaką podaje ta statystyka, to fakt, iż absolwenci WSTiH w Gdańsku, którzy ukończyli studia II stopnia otrzymują wyższe wynagrodzenia aż o ponad 37% w relacji do absolwentów uczelni, która zajęła drugie miejsce w zakresie wynagrodzeń absolwentów studiów I Stopnia.

Wnioski z informacji przedstawionej przez ministerstwo są jednoznaczne:

1/ Absolwenci WYŻSZEJ SZKOŁY TURYSTYKI I HOTELARSTWA w Gdańsku osiągają najwyższe zarobki w woj. pomorskim z przewagą od 24% do  37 % do uczelni sklasyfikowanych na drugim miejscu!

2/ Warto ukończyć zatem studia II Stopnia na WSTIH w Gdańsku, co zapewnia zdecydowanie wyższe zarobki w relacji do innych uczelni o tym kierunku.

3/ Nie przegap swojej szansy, jeżeli chcesz dobrze zarabiać to  szybko złóż podanie o przyjęcie do WSTiH w Gdańsk. Jak to zrobić dowiesz się na:  www.wstih.pl

 

Dziękuję serdecznie  za Pani pomoc i pozdrawiam gorąco

Jan Zacharewicz

właściciel WSTIH, członek

„Pracodawców Pomorza”