fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Dzień Słuchacza kwalifikacyjnych kursów zawodowych (CKZiU Nr 1)

6 czerwca zorganizowany został Dzień Słuchacza kwalifikacyjnych kursów zawodowych, o którym było głośno w pomorskich mediach. Przygotowało go Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Gdańsku.

Tak o inicjatywie opowiada dyrektor CKZiU Nr 1, Dariusz Różycki:

To jedno z wydarzeń dzięki któremu chcemy pomóc naszym kursantom w staniu się uczestnikami społecznego i kulturalnego życia. Współpracujemy z działem edukacji Opery Bałtyckiej i artyści stamtąd wystąpili dla słuchaczy i ich rodziców. Byli z nami także dziennikarze, przedstawiciele władz miasta i „Pracodawcy Pomorza”, którzy bardzo nam pomagają w naszych działaniach. W tym roku szkolnym np. płaca za transport jednego z kursantów, ale przede wszystkim przekonywają pracodawców, że warto jest zatrudniać osoby niepełnosprawne. Przyjechała także rzeczniczka prasowa w Teatru Szekspirowskiego i prowadziła prezentację na temat pracy tego miejsca.

Obszerny wywiad z dyrektorem Dariuszem Różyckim, który prezentujemy poniżej, przygotowała redakcja Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego Pomerania. Materiał został opublikowany w języku kaszubskim.