fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gala Jubileuszowa Konfederacji Lewiatan

 

 
 

Gala Jubileuszowa Konfederacji Lewiatan. Prezydent KL Henryka Bochniarz otrzymuje pracę malarza Michela Lensky’ego z rąk Dyrektora Zarządzającego „Pracodawców Pomorza” Tomasza Limona (po prawej) i Wiceprezesa Zarządu „PP” Tomasz Balcerowskiego.

 

Szczególnym, symbolicznym zamknięciem tegorocznej, VII edycji sopockiego Europejskiego Forum Nowych Idei, była Gala Jubileuszowa Konfederacji Lewiatan. Odbyła się 28 września na terenie Skweru Kuracyjnego w Sopocie, zaś poprowadziła ją prezenterka i dziennikarka Grażyna Torbicka. Uroczystość połączyła retrospektywę z nakreśleniem najważniejszych obszarów działań na nadchodzące lata.  

Ten szczególny Jubileusz wymagała równie wyjątkowej oprawy, stąd w programie, poza spotkaniami z gośćmi specjalnymi, odbył się koncert Igora Herbuta. Motywem przewodnim Gali była retrospektywa trzech szczególnie istotnych punktów na linii czasu Konfederacji Lewiatan: 1919 – 1998 – 2018.

Wokół Skweru Kuracyjnego rozwieszone zostały rokrocznie publikowane manifesty i postulaty Konfederacji Lewiatan. Były uzupełnieniem i inspiracją dla wszystkich, którzy postanowili tego wieczoru wziąć udział w budowaniu tzw. Drzewa Myśli na 100-lecie, czyli instalacji złożonej z przemyśleń oraz wartości przeniesionych na papier i umieszczanych na drzewie (wypowiedź rozpoczynała się od zdania Myślę, że w moim życiu ważne jest…).

Równolegle przewidziano pięć spotkań otwartych z gośćmi specjalnymi: Jerzym Buzkiem, Danutą Hübner, Henryką Bochniarz, Magdaleną Środą, Michałem Bonim, Jackiem Karnowskim, Robertem Biedroniem i Andrzejem Olechowskim.

Podczas Gali odczytany został Manifest Konfederacji Lewiatan przygotowany na okazję Jubileuszu Konfederacji i 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Odczytali go Wiceprezydenci KF: Beata Stelmach i Maciej Witucki. Jego pełną treść prezentujemy poniżej. 

Europejskie Forum Nowych Idei jest organizowane od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot.