fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Zarządzaj „z głową”, ale i etycznie. Spotkanie mentorskie w OBC

 

 

Realia biznesowe XXI wieku, przy całej zawartości wyzwań i przeszkód, wymagają od współczesnych przedsiębiorców szerokiego rozumienia wymagań stawianych zarówno względem siebie, jak i najbliższego otoczenia współpracowników i partnerów. Brak zorientowania wobec właściwego szeregu wartości i priorytetów, spodziewanych i niespodziewanych czynników zewnętrznych, może doprowadzić do zachwiania całego systemu zarządzania. Kluczem do budowy odpowiedniego modelu jest odniesienie się do klasycznych humanistycznych formatów zarządzania, przy poszanowaniu wypracowanego przed wiekami schematu praktyk etycznych.

Wczoraj w przestrzeni konferencyjnej 04 Olivia Business Centre dwóch naszych gości opowiedziało o odpowiedzialności w biznesie, o etyce spajającej życie zawodowe i prywatne. Dr Andrzej Jeznach i Prof. dr. hab. Bolesław Rok, uznani menedżerowie i przedsiębiorcy, doradcy i realizatorzy tradycyjnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu, opowiedzieli m.in. o wdrażaniu etycznej kultury organizacyjnej, praktycznej stronie odpowiedzialności podmiotów zbiorowych i znaczeniu równowagi w życiu zawodowym i prywatnym. Spotkanie „Odpowiedzialny biznes w nieodpowiedzialnym świecie” odbyło się przy wsparciu PKO Banku Polskiego S.A. i Gdańskiego Urzędu Pracy.

Dr Andrzej Jeznach jest absolwentem Wydziału Okręgowego Politechniki Gdańskiej. Obronę pracy doktorskiej z dziedziny ekonomii dokonał w Saint Petersburg State Marine Technical University, nostryfikował zaś w Technische Universität Hamburg. Po okresie pracy dla międzynarodowych korporacji (np. Muehlhan, BMW), od ponad 25 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa. W roku 1998 w wyniku załamania się rosyjskiego rynku musiał zamknąć większość firm należących do jego grupy i zaczynał od zera. Jest autorem wielu poczytnych i docenianych przez środowiska branżowe publikacji specjalistycznych, m.in. „Sztuka życia” (2016), „Szef, który ma czas” (2017) i „Szef, który myśli” (2018). 

Prof. dr hab. Bolesław Rok jest wykładowcą w Akademii Leona Koźmińskiego. To również rzecznik etyki i promotor społecznej odpowiedzialności biznesu, doradca i przedsiębiorca z ponad 30-letnim stażem. Jest rozpoznawalny również jako mentor i juror konkursów biznesowych. Był jednym z założycieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu, kojarzony również jako współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Jest autorem lub współautorem szeregu publikacji i raportów. Działał z wieloma firmami w zakresie wdrażania programów etycznych, m.in. Auchan, Deloitte, Doehler, Kulczyk Holding, Netia, Orange, PGNiG, PKN Orlen, Grupa Skanska.


Więcej o prelegentach:

Dr Andrzej Jeznach

Prof. dr hab. Bolesław Rok