fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Pierwsze w Polsce targi pracy i praktyk dla osób głuchych

Absolvent Talent Days i Komunikacja bez barier

czyli pierwsze w Polsce targi pracy i praktyk otwarte dla osób Głuchych

 

Absolvent Talent Days już od XI edycji jak magnes przyciąga setki tysięcy młodych ludzi. W tej edycji największe targi pracy i praktyk otwierają się również na osoby Głuche! Dzięki współpracy z firmą Sevenet S.A. (członkiem Pracodawców Pomorza) podczas targów w Gdańsku, Łodzi i Poznaniu zostanie otworzona strefa „Komunikacja bez barier”, w której Głusi będą mogli porozmawiać z pracodawcą wykorzystując najnowszą technologię tłumaczeń online.

 

„Komunikacja bez barier” –  to możliwe! Komunikowanie się z innymi jest sprawą podstawową i niezwykle ważną dla codziennego funkcjonowania. Poszukiwanie pracy, pierwszy kontakt z pracodawcą, czy rozmowa kwalifikacyjna mogą być jednak bardzo problematyczne dla osób Głuchych czy obcokrajowców – my mamy na to rozwiązanie! Dzięki współpracy firmy Sevenet S.A. z jej usługą „Komunikacją bez barier” z Absolvent Talent Days stworzymy strefę, w której osoba Głucha będzie mogła porozmawiać z Pracodawcą wykorzystując najnowszą technologię tłumaczeń online.

 

Będziemy w Gdańsku, Łodzi i Poznaniu!

Strefa „Komunikacji bez barier” będzie dostępna podczas targów Absolvent Talent Days w trzech miastach w Gdańsku (7 marca) , Łodzi (2 kwietnia) oraz w Poznaniu (10 kwietnia). Na targach Absolvent Talent Days w Gdańsku dostępne będzie również stoisko firmy Sevenet S.A., która w swojej  ofercie posiada m.in. usługę „Komunikacja bez barier”. Na tym stoisku będzie można znaleźć również ciekawe oferty pracy z dziedzin IT oraz ICT.

 

Świat bez barier czyli rynek pracy widziany z perspektywy Głuchego oraz jego Pracodawcy

Podczas targów odbędzie się też wykład, w którym Karina Akseńczuk, kierownik zespołu Komunikacji bez barier i tłumaczka Polskiego Języka Migowego, oraz Michał Konwerski, Głuchy programista w Sevenet S.A., opowiedzą Wam jak wygląda rynek pracy widziany z dwóch perspektyw – Głuchego oraz jego pracodawcy. Wyjaśnią jak efektywnie się porozumiewać, jakich narzędzi do tego używać, na co uważać w codziennej komunikacji i dlaczego Głuchy pracownik, to dobry pracownik.

 

Razem stwórzmy świat bez barier! Widzimy się już 7 marca na ERGO Arenie w Trójmieście! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wystarczy pobrać bilet na https://bit.ly/2WJ8gXK