fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

30 rocznica Obrad Okrągłego Stołu na znaczku pocztowym

Dnia 30.04.2019 w siedzibie „Pracodawców Pomorza” gościliśmy Pana Gerarda Schuurmana, Dyrektora Generalnego Stoczni Cesarskiej sp. z o.o.  Ze strony Organizacji w spotkaniu uczestniczyli – Prezydent Zbigniew Canowiecki oraz Dyrektor Zarządzający Tomasz Limon.

Jako organizacja jesteśmy zaangażowani w przywrócenie lokalnej społeczności terenów postoczniowych tzw. Młodego Miasta. Uważamy, że Gdańskie tereny postoczniowe powinny odzyskać swoją dawną świetność i ponownie stać się miejscem rozwoju gospodarczego o znaczeniu społecznym i kulturalnym. Dzisiaj mamy szansę zmienić ten teren w zrównoważoną i wielofunkcyjną dzielnicę. W przeszłości ludzie nadali Stoczni Gdańskiej wyjątkowe znacznie. Przyszła społeczność mieszkańców, firm i odwiedzających będzie kontynuować tę tradycję. W tym celu staramy się prowadzić dialog społeczny z inwestorami oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, aby rozwijać Młode Miasto czyli wspólne dziedzictwo
i wspólną przyszłość.

Dnia 30.11.2018 odbyła się debata dotycząca „Młodego Miasta” na Politechnice Gdańskiej, jako wspólna inicjatywa uczelni, Pracodawców Pomorza i investGDA. Dzisiejsze spotkanie jest kontynuacją walki o rewitalizację terenów po stoczniowych w Gdańsku. Jesteśmy przygotowani do tego momentu, aby wyzwania realizacji jednego z największych tego typu projektów w Europie zostało spełnione. Jest to niezwykłe wyzwanie ze względu na historyczne walory tego miejsca i konieczność zachowania jego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie ze Stocznią Cesarską jest dobrym przykładem współpracy w naszym środowisku gospodarczym.

Dodatkowo, 100 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości świętujemy kolejną ważną rocznicę dla narodu polskiego: 30 rocznicę Obrad Okrągłego Stołu. To wyjątkowe wydarzenie ukonstytuowało drogę do pierwszych demokratycznych wyborów w Polsce. Obrady Okrągłego Stołu były możliwe dzięki wydarzeniom, które miały miejsce w Stoczni Gdańskiej. Solidarność, która zapoczątkowała walkę o wolność zmieniła bieg historii. Podczas wizyty przedstawicieli Stoczni Cesarskiej, otrzymaliśmy jako Organizacja upominek w postaci okolicznościowego znaczka upamiętniającego 30 rocznicę Obrad Okrągłego Stołu.

To wyjątkowe wydarzenie było dla Stoczni Cesarskiej inspiracją do przygotowania limitowanej serii 250 znaczków pocztowych dla uczczenia momentu, który zmienił bieg historii.