Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od Gdańska Organizacja Turystyczna

Spotkanie „Gdańsk bezpieczny cały rok!"

Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Sekcja Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii Pracodawców Pomorza zapraszają do udziału w spotkaniu pod hasłem „Gdańsk bezpieczny cały rok!". Odbędzie się ono w środę, 26 kwietnia 2017 r. o godz. 09:00, w Hotelu Novotel Marina w Gdańsku-Jelitkowie.

Jesteśmy przekonani, że praktyka jest kluczem do sukcesu! Proponowane przez nas spotkanie pozwoli Państwu przygotować się nie tylko do zbliżającego się okresu letniego, ale pozostawi wiedzę przydatną w codziennym życiu. Zapraszamy do licznego udziału w szkoleniu, zarówno osoby kadry zarządzającej, jak i pracowników personelu, który na co dzień ma styczność z turystami.

Udział w spotkaniu przedstawicieli Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego, byłych żołnierzy Jednostki Wojskowej GROM, pozwoli zbudować świadomość w zakresie bezpieczeństwa własnego, turystów i obiektu w obliczu potencjalnego zagrożenia atakami terrorystycznymi. Wspólnie z Gdańskim Ośrodkiem Sportu i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, tj. w pasie nadmorskim, w pobliżu kąpielisk wodnych oraz marin jachtowych.

Ponadto reprezentanci miejskich służb (Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie), odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przedstawią informację nt. planowanych działań prewencyjnych w okresie letnim. W trakcie szkolenia organizatorzy skupią się na konkretnych rozwiązaniach profilaktycznych i narzędziach radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

 

26 kwietnia 2017 r., godz. 09:00-12:30

Hotel Novotel Gdańsk Marina

ul. Jelitkowska 20, Gdańsk

 

Szkolenie jest bezpłatne.

Jeżeli zarejestrujesz się, masz czas do 26 kwietnia 2017 r. na rezygnację z udziału w spotkaniu. Jeżeli nie odwołasz swojej rezerwacji i z niej nie skorzystasz, zostaniesz zobowiązany do wpłaty 50 PLN na Hospicjum im. Księdza Dutkiewicza. Nawet z nieobecności może wyniknąć coś dobrego! 

 

Zgłoszenia prosimy kierować do pani Anny Marzec anna.marzec@visitgdansk.com do poniedziałku, 24 kwietnia 2016 r., do godz. 12.00. 

 

Program szkolenia:

 

09:00-09:15        Rejestracja uczestników szkolenia i powitalna kawa

09:15-09:30        Przywitanie gości oraz omówienie programu szkolenia

                               Krzysztof Arcyman, Dyrektor Hotelu Novotel Marina

                               Łukasz Wysocki, Prezes Zarządu GOT                   

09:30-10:40         Zachowania nietypowe - jak rozpoznać zagrożenie i jak się zachować w razie rozpoznania zagrożenia? Na co powinien być wyczulony personel hotelu, restauracji i innych punktów usługowych w codziennej pracy, aby zapobiec zagrożeniom?

                               Andrzej Kruczyński, Instytut Bezpieczeństwa Społecznego

10:40-11:10         Bezpieczeństwo nad wodą. Jak Gdański Ośrodek Sportu i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowują się do okresu letniego?

                               Przedstawiciel Gdańskiego Ośrodka Sportu

                               Przedstawiciel Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

11:10-11:50         Zabezpieczenie okresu letniego – zasady bezpiecznego zachowania – jak ustrzec siebie i turystów przed kradzieżą i oszustwami? Jak Policja i Straż Miejska przygotowują się do okresu letniego?

                               Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

                               Przedstawiciel Straży Miejskiej w Gdańsku

11:50-12:10        Jak postępować z osobami żebrzącymi i bezdomnymi? Jak z nimi postępować? Jak reagować?

                               Przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku

12:10-12:30        Dyskusja i wnioski. Zakończenie spotkania.     

 

 

 

Zdjęcia