Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od Gdański Teatr Szekspirowski

MICHAŁ SOŁTAN | koncert

Michał Sołtan dał się poznać polskiej publiczności jako wszechstronny, samowystarczalny jazzujący „one man band”. Wystąpił w popularnym talentshow, nagrał kilka teledysków oraz dwa zespołowe albumy. Na scenie Teatru Szekspirowskiego debiutował dwa lata temu - jako support przed koncertem Lao Che. 14 lutego powraca do GTS ze swoim premierowym koncertem promującym pierwszą autorską płytę - MaloGranie. Tym razem towarzyszy mu również 8-osobowy zespół znakomitych muzyków.

 

Michał Sołtan to gitarzysta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista jazzowy. Po 16 latach działalności twórczej zakochał się i…zaczął śpiewać. - Gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty – deklaruje w wywiadzie udzielonym Marii Szabłowskiej na antenie Radiowej Jedynki. - Wszystkie historie opowiedziane na płycie, to historie prawdziwe, inspirowane malarstwem mojej życiowej partnerki - Magdaleny Jankowskiej. Inspirowane życiem, twórczością, naszymi wspólnymi MaloGraniami. (…) Materiał to wynik miłości ogromnej, która zaowocowała tekstami, melodiami i … obrazami. Przez 2 lata jako „one man band” testowałem ten repertuar na dużych i małych scenach. Utwierdziłem się w przekonaniu, że warto zbudować zespół, wrócić do świata „prawdziwych instrumentów” i grać moje piosenki ze znakomitymi muzykami. – mówi Michał Sołtan.

 

MaloGranie to jego pierwsza autorska płyta, wydana 17 listopada 2017 roku nakładem wydawnictwa Art Horse 002.

Znajdziemy na niej pop-jazz z elementami rocka i funku. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy muzycy jazzowi, a także goście specjalni, wśród których są: Dante Luciani - puzonista, który współpracował z Frankiem Sinatrą oraz Marcin Kajper - saksofonista trzeciego wokalisty Genesis, Raya Wilsona.

 

Teksty i muzyka, zaaranżowane na Loop Station oraz różnorodne instrumentarium, zaowocowały ponad 80 koncertami w dużych i małych salach w latach 2015 – 2017. Po wydaniu dwóch płyt z zespołem Imagination Quartet Sołtan zdecydował się na karierę solową, nie uciekając jednak od jazzu. W roku 2017 nagrał trzy single o bardziej popowym charakterze, dobrze przyjęte przez stacje radiowe. Przez dwa lata koncertował z Loop Station, prowadząc dodatkowo warsztaty, jak korzystać z tego urządzenia.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HvwumDyruag

 

Michał Sołtan –  gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach,  Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty: IQ (2011 r.) oraz Mallada (2015 r.). Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Od początku 2016 roku zorganizował przez swoją firmę Soltan Art Group ponad 40 warsztatów Uwolnij muzykę, oraz zagrał ponad 80 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single Pan Sowa czy Najlepiej. Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdańsk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych.

_________________________________

Fragmenty recenzji płyty MaloGranie:

 

Like a dream.

- Adam Baruch

 

Świetne piosenki (...) zaskakują świeżością, bo jest to muzyka, w której z każdego taktu emanuje radość grania.

- Daniel Wyszogrodzki, Gazeta Wyborcza

 

Michał w sposób wrażliwy i szczery opowiada historie swoim wyjątkowym, oryginalnie brzmiącym głosem. Duży plus za polskie teksty, poczucie humoru i nastrojowe ballady!

- Krystyna Stańko

 

Ostrzegam, można się zakochać.

- Iśka Marchwica, interia.pl

 

Michał Sołtan – MaloGranie - płyta, od której człowiek się uzależnia... po pierwszym przesłuchaniu. Po dwóch latach występowania na scenie solo Michał stworzył potężny brzmieniowo zespół, który zniewala zarówno energią jak i przejmującym liryzmem.

- Ryszard Wojciul

 

Skład:
Michał Sołtan - głos, gitara
Rafał Dubicki - trąbka
Michał Tomaszczyk - puzon
Irek Wojtczak - saksofony
Marcin Janek - saksofon altowy
Miłosz Oleniecki - piano
Łukasz Makowski - kontrabas
Marcin Jahr - perkusja
Tomasz "Harry" Waldowski - perkusja

Zdjęcia