Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista ogłoszeń
Od LD Riviera sp. z o.o. Sp.k.

Mieczysław Szcześniak "Nierówni"/ 30.05.2018 / Gdynia

Mieczysław Szcześniak "Nierówni"
30 maja (środa) 2018r. Atlantic Gdynia
Otwarcie drzwi: 18:00
Początek koncertu: 19:00
Bilety do nabycia w Kasie Klubu
wtorek-piątek, 11:00 - 18:00
533 362 288, rezerwacje@klubatlantic.pl
oraz online:
https://www.kupbilecik.pl/impreza-25614-mietek.szczesniak.gdynia.html#
https://www.kupbilecik.pl/baza-2519-mietek.szczesniak.html

Zespół wystąpi w składzie:
Mietek Szcześniak - śpiew
Paulinho Garcia - gitara, śpiew
Marcin Pospieszalski - bas
Adam Lemańczyk - fortepian
Tomas Cellis Sanchez - perkusjonalia
Time Quartet

Powstanie płyty „Nierówni” było marzeniem Mietka od wielu lat. Wybrał 11 wierszy ks. Twardowskiego i skomponował do nich muzykę. Zamierzenie było proste: podzielić się ulubioną twórczością Twardowskiego, przenosząc jego wiersze z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć, śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu. Jak w wierszach księdza Twardowskiego.

Mietek o projekcie:
„Esencja ks. Twardowskiego jest lekka, niełatwa, ale przyjemna. Dlatego dałem jej formę słoneczną, rytmiczna i pozytywną – bossa novę, sambę chorińjo, sao. Żeby było organicznie i prawdziwie – zagrali moi brazylijscy koledzy instrumentaliści oraz polskie smyki”
Forma płyty ma w swoim zamierzeniu dodać lekkości i podkreślić to, co ważne dla poety i kompozytora - ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej. Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów: bossanovy, samby, chorinjo, sao. 

Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie. Żeby do treści dodać niezłą formę - została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA. Użyte na niej instrumentarium to gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów, chórki oraz kwartet smyczkowy.

Zdjęcia