fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Cafe Alegoria – program koncertów

Szanowni nasi Sympatycy.    

 

Przyszły tydzień  będzie dla naszych Gości znowu trudny, ponieważ staną przed wyborem jaki koncert wybrać. Wystąpią bowiem znani Państwu muzycy, którzy byli przyjmowani przez Was bardzo ciepło. I tak w:

 

  1. 1.    piątek 19.10.2012 r godz 19,00 zaśpiewa Leszek Dranicki, już po raz trzeci. Tego dnia zaprasza na wieczór „Beatles Meet The Blues”,   

 

  1. sobota 20.10.2012 r. godz. 19.00 trzeci u nas koncert  In2 COLLECTIVE. Maggy Ułanowicz – śpiew, John Leysner – gitara basowa w egzotycznej odsłonie. W programie afrykańskie rytmy, surinamskie wokale i nutka polskiej melancholii.

     Artyści w ramach cyklu „Muzyka i kulinaria” przyrządzą dla Was tradycyjną potrawę stofu fowroe, serwowaną wyłącznie podczas ważnych uroczystości rodzinnych surinamskich oraz opowiedzą o historii i obyczajach kraju.

 

  1. niedziela 21.10.2012 r. godz. 19.00 koncert Krystyny Durys. W programie „Amerykańskie piosenki musicalowe lat 20-tych i 30-tych”. To już drugi koncert pani Krystyny w nowym sezonie u nas.

 

Kilka  zdań o minionym weekendzie.

  1. W piątek  koncert duetu Liarman wprowadził nas  w nastroje muzyki z Galicji Hiszpańskiej od średniowiecza do XIX wieku. Sposób śpiewania Susany Raso zupełnie nie znany u  nas oraz mistrzowska gra Łukasza Gaszler nie pozwolił nikomu obojętnie odbierać tej muzyki. Koncert zakończył się czarami S. Roso przy przygotowaniu „queimada” magicznego napoju i wypędzaniu złych duchów jakie mogły zagościć w nas. Jest to stary zwyczaj Galicji hiszpańskiej sięgający XII wieku. Przy zgaszonych światłach płomienie tańczące na powierzchni trunku i słowa zaklęcia stworzyły niesamowity nastrój, który zachwycił Gości. Zaczarowany napój oraz hiszpańska tortillia wszystkim bardzo smakował. Ten spektakl potwierdził, że nasz cykl „Muzyka i kulinaria”  jest dużą atrakcją dla Gości.

 

  1. W sobotę Barbara Karlik śpiewając i grając na wczesnej harfie celtyckiej wprowadziła Gości w bardzo specyficzny nastrój muzyki irlandzkiej i szkockiej od XII wieku. Będąc także czarującą narratorką łączyła poszczególne punkty programu opowiadając o wczesnej harfie celtyckiej, roli harfistów w historii Anglii, Irlandii i Szkocji.

      Szkoda, że zabrakło na sali naszych stałych gości. Natomiast bardzo ucieszyliśmy się, że salę wypełnili młodzi ludzie, którzy okazali się wrażliwymi słuchaczami.

 

Nie opisuje koncertu niedzielnego. Artyści znani i lubiani . Pragniemy bowiem wysłać tą informację jak najwcześniej ze względu na dodatkowy komunikat:

 

Szanowni Nasi Sympatycy!

     Już raz pisałem o naszym udziale w Plebiscycie na Najlepszy Lokal w Gdańsku i prosiłem o Wasze Głosy. Sytuacja aktualnie jest taka,że znajdujemy się na czwartym miejscu z 110 głosami, a żeby „załapać się na pudło” potrzeba nam jeszcze 55 głosów. Pierwsza trojka wyraźnie oddala się środka tabeli. Nie marzymy o pierwszym miejscu, ale trzecie miejsce, to też promocja naszej Cafe Alegoria i więcej ciekawych koncertów dla Was.

     Jak podoba się Wam to co robimy w tej kawiarni, to głosujecie. Każdy głos nas cieszy i zobowiązuje do większego wysiłku, to też satysfakcja dla nas, że znajdujemy u Was uznanie.

     Głos można oddać wysyłając sms-es o treści: LOKALGDA.17 na nr 72355.

 

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszych wieczorach koncertowych

bardzo prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc

i przybycie o pół godziny przed koncertem.  

To pozwala naszym kelnerom szybkie zebranie zamówień i sprawną obsługę zamówień konsumpcyjnych, a później spokojne koncentrowanie się Gości na występie artystów. Po tym czasie miejsca rezerwowane będą udostępniane osobom zgłaszającym się bezpośrednio przed spektaklami, czy koncertami.

W przypadku zmiany planów, prosimy także o o telefon, że nastąpiła rezygnacja, gdyż wtedy niepotrzebnie odmawiamy Gościom, którzy przychodzą w ostatniej chwili.

 

Telefon dla  zgłaszania rezerwacji miejsc 769 671 168, 691 081 958

 

Serdecznie zapraszamy

Beata i Włodzimierz Dębscy i Elżbieta Prądzyńska, 

 

 

KONCERT

 

Leszek Dranicki – gitara, śpiew.

 

programie:   „Beatles Meet The Blues”,   

 

19.10.2012 piątek godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

Leszek Dranicki swoich sympatyków zaprasza do   Alegoria Cafe na wieczór „Beatles Meet The Blues”, garść wspomnień z lat sześćdziesiątych, obficie okraszonych muzyką. Nie zabraknie kompozycji Lennona i McCartneya w swoich autorskich opracowaniach, oraz oczywiście bluesa.

 

Muzyk jest wirtuozem gitary, mistrzem nastroju. Specjalizuje się w kameralnych formach jazzowych- solo, duet, trio. Jego gra kojarzy się z pulsującą swingiem solową grą jednego z największych światowych gitarzystów – Joe Passa. Jeżeli dodać do tego ciepły, niski, o nieco chropawej barwie głos. Artysta jest laureatem jednej z pierwszych edycji Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu – w repertuarze jazzowych ballad i bluesów. Jego występ to idealne nastrojowe kameralne spotkanie jazzowe przy świecach. Jego dwa występy w naszej kawiarni idealnie wpisały się klimat i nastrój naszej kawiarni. Przez Gości był na każdym koncercie przyjęty bardzo ciepło. Wirtuozeria gry i śpiewu jest bardzo wzmocniona znakomitą konferansjerką i kontaktem z słuchaczami. Ten koncert gwarantuje pełny relaks w powrocie muzycznych wspomnień do dawnych lat big – beatu w utworach The Beatles.

 

Wstęp 15,00 zł

 

 

KONCERT

 

IN2 COLLECTIVE.

Maggy Ułanowicz – śpiew

John Leysner – gitara basowa

Program: „Świat Groove’u”

 

20.10.2012 sobota godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

Program koncertu:

 

In2 Collective  oprócz koncertu będzie prezentować sztukę kulinarną z dalekiego zakątka świata- Surinamu, ojczystego kraju Johna Leysnera.

Przyrządzą dla Was tradycyjną potrawę stofu fowroe, serwowaną wyłącznie podczas ważnych uroczystości rodzinnych oraz opowiedzą o historii i obyczajach kraju.

In2 wystąpi w egzotycznej odsłonie. Będą afrykańskie rytmy, surinamskie wokale i nutka polskiej melancholii.

Koncert jakiego nigdy nie widzieliście w wykonaniu Maggy i Johna. Program koncertu opracowany specjalnie dla występu w Cafe Alegoria

 

Zapraszamy do przeżycia wspaniałej  podróży muzyczno – kulinarnej w ciepłe kraje Ameryki Południowej,

 

IN2 COLLECTIVE to połączenie oryginalnego brzmienia i aranżacji autorskich kompozycji w wyjątkowym zestawieniu akustycznym. Podczas naszych koncertów ciężar sekcyjnego basu ustępuje miejsca sensualnej jakości i lekkości dźwięku przy jednoczesnym rytmicznym slapie oraz pełni brzmienia harmonii, które współgrają i przenikają się z głosem niosącym znaczące słowo. In2 to więcej niż duo. To historie zamknięte w dźwiękowe detale wokalu i basu. In2 Collective tworzą Maggy Ułanowicz (Polska) i John Leysner (Surinam, Ameryka Południowa). W zaciszu domowym pracują nad autorskim materiałem oraz przearanżowują utwory ulubionych wykonawców tj. Lauryn Hill, Bob Marley, Michael Jackson czy Moloko. Maggy skończyła studia na wydziale wokalno- aktorskim oraz na wydziale jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Otrzymała stypendium dla kontynuowania edukacji w  Codarst University of Arts w (Rotterdam), Właśnie w tym mieście poznała doświadczonego już Johna Leysnera. Początkowo ćwiczyli razem do koncertów podczas jam sessions organizowanych przez Johna w legendarnym holenderskim klubie Dizzy. Z tego właśnie połączenia zrodził się pomysł In2 Collective. Vocal, bass i loop station.

 

Wstęp 15 zł.

 

KONCERT

Krystyna Durys – śpiew,

Marek Jurski – piano,

Maciej Sadowski – kontrabas.

 

Program:

„Amerykańskie piosenki musicalowe lat 20-tych i 30-tych”.

 

21.10.2012 niedziela godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

Krystyna Durys wraz z akompaniującym jej pianistą Markiem Jurskim i

kontrabasistą Maćkiem Sadowskim zabierze Państwa w podróż przez

broadwayowskie musicale i amerykańskie musicale filmowe lat 20-tych

i 30-tych, z których wywodzi się większość popularnych i lubianych

utworów amerykańskich – zaliczanych do standardów muzyki rozrywkowej.

 

REPERTUAR KONCERTU:

 

A FOGGY DAY

TEA FOR TWO

MOON RIVER

MEMORY

MATCHMAKER

HALLO, DOLLY!

CABARET

AS TIME GOES BY

CHEEK TO CHEEK

NEW YORK, NEW YORK

NIGHT AND DAY

OVER THE RAINBOW

WHAT ARE YOU DOING IN THE REST OF YOUR LIFE

ON THE SUNNY SIDE OF THE STREET

THEY CAN’T TAKE THAT AWAY FROM ME

SMOKE GETS IN YOUR EYES

THE LADY IS A TRAMP

I’M SINGIN’ IN THE RAIN

 

Krystyna Durys – wokalistka-solistka. Obdarzona ciepłą barwą głosu i

stylowym wokalem, pełna wdzięku, zaskarbia sobie serca słuchaczy

oryginalnymi wykonaniami. Od wielu lat związana z trójmiejską sceną

jazzową. Jak o niej napisano:(…) świetna, wyrazista, niesłychanie

muzykalna (…)” – „Jazzowisko Trójmiasta” – S. Danielewicz,

PWM, Kraków 2011.

 

Marek Jurski – absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale

kompozycji i teorii muzyki, w klasie prof. Marka Podhajskiego. Pianista,

aranżer, kompozytor, wykładowca akademicki, uznany autor prac naukowych o

Henryku Mikołaju Góreckim i Wojciechu Kilarze. Jako muzyk sesyjny nagrał

kilka płyt. W dorobku kompozytorskim ma kilkadziesiąt piosenek głównie

o tematyce dziecięcej.

 

Maciej Sadowski – kontrabasista i basista, student Akademii Muzycznej

na kierunku: „Jazz i muzyka estradowa”. Wszechstronny i otwarty

muzyk poruszający się swobodnie we wszystkich rodzajach muzyki.

Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku na wydziale instrumentalnym.

Występował na scenie z takimi osobowościami jak: Leszek Możdżer, Jan

Ptaszyn Wróblewski, Maciej Sikała, Wojtek Staroniewicz, Leszek

Kułakowski, Przemysław Dyakowski. Obecnie członek wielu formacji

muzycznych m.in.: „Laboratorium Pieśni”, „Sekstans”,

„Klezmoret”, „Symphonic Theater of Dreams”,  „Big

Band Akademii Muzycznej w Gdańsku”. Współpracował z Polską

Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoniczną i Orkiestrą Kameralną

Akademii Muzycznej w Gdańsku, Gdyńską Orkiestrą Kameralną.

 

Wstęp 15 zł.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy na muzyczne wzruszenia i emocje w naszej Cafe Alegoria.

Włodzimierz Dębski