fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Cafe Alegoria – program koncertów 26-28.10.2012

Szanowni nasi Sympatycy.    

 

Przyszły tydzień  będzie dla naszych Gości ponownie ciekawy pod względem muzycznym.   Wystąpią bowiem znani i nowi muzycy, którzy tworzą swoim śpiewaniem tak bardzo lubianą atmosferę klubową. I tak w:

 

  1.     piątek 26.10.2012 r. godz. 19,00 koncert duetu Sebastian Czerkas – śpiew, Jacek Grzywacz – piano. Muzycy powiązani są występami z zespołem „Mietek Blues Band”.  Niestety Lider Mietek Wróbel od dłuższego czasu choruje i nie może występować. S. Czerkaz oraz J. Grzywacz w programie „Blues i swing od Presleya po Sinatrę” wypełniają doskonale tę lukę w powstała  w naszych planach koncertowych.  
  2. Sobotę  27.10.2012 r, godz. 19,00 koncert Duetu „Sofi” w składzie Alicja Griffiths śpiew,  Maja Biesek – gitara.

      Program: „Black Coffee – muzyczne pogaduchy do poduchy”

Zespół wykonuje utwory różnych gatunków muzycznych, zaczynając od standardów jazzowych, przez blues, po covery znanych wykonawców jak Leonard Cohen, czy Katie Melua, nie zapominając przy tym o komponowaniu własnych utworów.

3. niedzielę 28.10.2012 r. godz. 19,00 koncert Krzysztofa Żybort– śpiew, Zbigniewa Kędzierskiego – saksofon, klarnet, Korg programing. W programie: „Jesienne spotkanie z Dixielandem i Swingiem”. Czeka nas sentymentalny wieczór wspomnień dixilendowych i swingowych z lat 60 i 70.

 

Jak zwykle kilka  zdań o minionym weekendzie.

  1. W piątek  koncert Leszka Dranickiego bluesem wprowadził Gości w klimaty epoki Beatlesów. Wspominaliśmy Radio Luksemburg, buty „bitelsówy”, długie włosy, pocztówki grające i wiele innych  symbolicznych atrybutów tamtych naszych młodych lat. Nie było więc niespodzianki, że na koniec Goście owacją żegnali artystę, a on odpłacał się bisami.

 

  1. W sobotę  mieliśmy nietypowy koncert. Po pierwsze po raz pierwszy połowa z zarezerwowanych miejsc pozostała pusta. Goście nie oddzwonili, że rezygnują. Po drugie duetowi In2 COLLECTIVE sprzęt uległ częściowej awarii. Natychmiast włączył się do pomocy pianista Adam Pietrzak na stałe współpracujący z Maggy Ułanowicz  jako akompaniator na Akademii Muzycznej.  I tak z marszu, bez prób artyści dali radosny koncert wciągając wszystkich Gości na koniec do wspólnego tańca, po konsumpcji surinamskiej tradycyjnej potrawy stofu fowroe.  Duet pokazał klasę i umiejętność całkowitego panowania nad emocjami Gości.

 

3.  W niedzielę Krystyny Durys. W programie „Amerykańskie piosenki musicalowe lat 20-tych i 30-tych”. Po raz drugi Krystyna Durys wprowadziła Gości w nastrój wspomnień zakończony dużymi brawami i bisem. Zapowiedź dalszych koncertów spowodowała już rezerwacje Gości.  

 

Szanowni Nasi Sympatycy!

     Już dwa pisałem o naszym udziale w Plebiscycie na Najlepszy Lokal w Gdańsku i prosiłem o Wasze Głosy. Dzięki Waszym głosom jesteśmy blisko trzeciego miejsca. Konkurs trwa do 24,00 jutrzejszego dnia. Pragniemy zdobyć trzecie miejsce, to nie tylko ważna dla nas Wasza ocena, ale promocja naszej Cafe Alegoria i więcej ciekawych koncertów dla Was.

     Jak podoba się Wam to co robimy w tej kawiarni i cenicie, to prośba o głosy. Każdy głos nas cieszy i zobowiązuje do większego wysiłku, to też satysfakcja dla nas, że znajdujemy u Was uznanie.

     Głos można oddać wysyłając sms-es o treści:

 

LOKALGDA.17 na nr 72355.

 

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszych wieczorach koncertowych

bardzo prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc

i przybycie o pół godziny przed koncertem.  

 

To pozwala naszym kelnerom szybkie zebranie zamówień i sprawną obsługę zamówień konsumpcyjnych, a później spokojne koncentrowanie się Gości na występie artystów. Po tym czasie miejsca rezerwowane będą udostępniane osobom zgłaszającym się bezpośrednio przed spektaklami, czy koncertami.

W przypadku rezygnacji i zmiany Waszych planów na ten wieczór, prosimy także o  telefon, gdyż wtedy niepotrzebnie odmawiamy Gościom, którzy przychodzą na koncert bez wcześniejszej zapowiedzi.

 

Telefon dla  zgłaszania rezerwacji miejsc 769 671 168, 691 081 958

 

Serdecznie zapraszamy

Beata i Włodzimierz Dębscy i Elżbieta Prądzyńska, 

 

 

KONCERT

 

Sebastian Czerkas – śpiew

Jacek Grzywacz – piano,

 

programie: Blues i swing od Presleya po Sinatrę.

 

26.10.2012 piątek godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

PROGRAM

Na koncercie usłyszymy między innymi utwory:

Elvis Presleya
Eric Claptona
Michael McDonalda
BB Kinga
Stinga

oraz
Standardy Muzyki Swing takich artystów jak Frank Sinatra, i wielu innych.

 

Muzyków łączy wspólne granie w zespole  „Mietek Blues Band”. Wielu z naszych Gości ciągle się pyta kiedy usłyszymy Mietka z jego kolegami. Niestety Mietek Wróbel choruje i zdecydowaliśmy się na ten duet, który powstał jako odpowiedź na oczekiwania Gości. 

Sebastian Czerkas gra do dzisiaj cały czas i u nas śpiewał już 4 razy. Jacek Grzywacz już od wielu lat gra w innych formacjach, a u nas po raz pierwszy.

Sebastian Czerkas – , pierwsze kroki sceniczne stawiałem w zespole estradowym marynarki wojennej flotylla. Następnym dużym przedsięwzięciem muzycznym, w którym brał udział, to duży 12 osobowy zespól pod nazwa Made in Heaven pracujący pod czujnym i fachowym okiem młodych wybitnych muzyków Mariusza (Sax) i Huberta (fort) Świątków.
Śpiewał także w zespole „Free-way”. Na stale współpracuje z piękną wokalistką  aksamitnym „czarno” brzmiącym glosie, Anna Angie Turską. Nagrali kilka duetów, które spotkały się z miłymi opiniami.  Dłuższy czas przebywał w Wielkiej Brytanii śpiewając w tamtejszych klubach. Ten epizod artystyczny słychać w jego śpiewaniu.
Aktualnie pracuje nad samodzielną płytą, której celem ma być połączenie sił, rożnego stylu muzyków  trójmiejskich i wokalistów z jakimi miał przyjemność pracować.
 

Jacek Grzywacz – Wybitny pianista, wieloletnie doświadczenie na scenach rożnego kalibru, w latach 80-tych współpracował z zespołem Mietek Blues Band. Świetnie czuje się w repertuarze od muzyki Klasycznej, przez blues aż po jazz. Jego pełne pasji podejście do muzyki ma ogromny wpływ na tworzenie wspaniałej atmosfery w czasie koncertów, co udziela się publiczności. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, Jego najważniejszymi inspiracjami jest wielu artystów takich jak James Ingram, Michael McDonald, BB King, Kenny Loggins. ponadto zafascynowany jest muzyką świata w jej rozmaitych odcieniach etnicznych, co często słychać w jego śpiewie pełnym ekspresji i liryki.

Wstęp 15,00 zł

 

 

KONCERT

Duet „Sofi”

Alicja Griffiths śpiew,  Maja Biesek – gitara.

Program: „Black Coffee – muzyczne pogaduchy do poduchy”

 

27.10.2012 sobota godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

Program koncertu:

Na koncercie usłyszymy:

1. Dream a little dream of me

2. Free falling

3. Lover man

4. Manhattan

5. The Girl from Iphanema

6. My funny Valentine

7. My aphrodisiac is you

8. Ain’t no sunshine

9. Summertime

10. Shy boy

11. Like a star

12. Just friends

13. I tried to leave you

14. Barcelona

15. Make me stay

16. Black Coffee

17. Goodnite

18. Cheek to cheek

19. The man I love

20. My one and only love

21. Misty

22. Loosing game

23. Nine million bicycles

24. Dream

25. Jego portret

26. Gee baby, ain’t I good to you

27. Fly me to the moon

28. Dance with me

29. Lush life

30. Tears in heaven

 

Duet „Sofi” został założony w 2011 roku przez Alicję Griffiths (wokal) i Maję Biesek (gitara). Rok później pojawiła się nazwa “Sofi” jako podziękowanie dla Zosi Rogali, która w znaczącym stopniu przyczyniła się do powstania zespołu i przez dłuższy czas jego istnienia zajmowała się jego managementem. Zespół wykonuje utwory różnych gatunków muzycznych, zaczynając od standardów jazzowych, przez blues, po covery znanych wykonawców jak Leonard Cohen, czy Katie Melua, nie zapominając przy tym o komponowaniu własnych utworów.

 

Alicja Griffiths – wokal. Z początku wiolonczelistka, ukończyła Szkołę Muzyczną I st. w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. Agnieszki Kaszuby – instrumentalistki Państwowej Opery Bałtyckiej. Następnie kontynuowała edukację muzyczną w Szkole Muzycznej II st. w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. Liliany Górskiej. Podczas nauki w SM szkoliła się w używaniu rejestru głowowego, w partiach sopranowych. Rozwijała również zdolności aktorskie pod okiem Ryszarda Jaśniewicza.  Otrzymane wykształcenie klasyczne pozwoliło jej na samodzielne odkrywanie różnych gatunków muzycznych, co zaowocowało założeniem zespołu “Sofi”.wspólnie z wszechstronną trójmiejską gitarzystką Mają Biesek.

 

Maja Biesek – gitara akustyczna. Gitarzystka grająca na gitarze akustycznej i elektrycznej, posługująca się techniką palcową, hybrydową i kostką. Poruszająca się w okolicach jazzu, bluesa i muzyki akustycznej. Tajniki gry czerpała od takich gitarzystów jak: Leszek Dranicki, Artur Lesicki, Marek Raduli, Jacek Królik, Marcin Olak czy Rafał Szyjer. Jednak najwięcej nauczyła się na zajęciach prowadzonych przez świetnego gitarzystę i nauczyciela Michała Muncha. Od 2009 roku uczestniczy głównie w duetach wokalno-gitarowych. Początkowo współtworzyła zespół z Beatą Domżalską, a od roku 2011 gra z Alicją Griffiths.

 

Wstęp 10 zł.

 

 

KONCERT

Krzysztof Żybort – śpiew, bandżo,

Zbigniew Kędzierski – saksofon, klarnet, Korg programing.

 

Program:

 „Jesienne spotkanie z Dixielandem i  Swingiem”

 

28.10.2012 niedziela godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

PROGRAM

 

Zespół zagra między innymi:

 

Ain’t Meshbihaven

Ain’t She Sweet

Blue Berry Hill

Georgia On My Mind

Girl From Ipanema

Ice Cream

In The sentimental mood

Just Friends

On The Sunny Side Of The Street

Route 66

ST James Infirmary

Summertime

They Can’t Take Away From Me

Triste

When You’re Smiling

Wonderfull World

 

Krzysztof Żybort  bandżysta, uprawiający jazz tradycyjny, do tego sugestywny wokalista, mający w repertuarze dziesiątki standardów.

W latach 60-tych aktywny uczestnik Trójmiejskiej Sceny Big-Beatowej. Grał w kultowych zespołach Meteory i Family Blues Band. W latach 70-tych śpiewał w zespole w klubie U.G Wysepka.

W drugiej połowie lat 70-tych grał i śpiewał w zespole dixielandowym Baltic Jazz Band.  W latach 80-tych był członkiem zespołu Seaside Dixieland, kierowanym przez

St. Sucheckiego i E. Kowalskiego. 

Lata 90-te Żyborta to pobyt za oceanem, gdzie prócz pracy zawodowej udzielał się on w zespołach muzycznych grających dla Polonii. Po powrocie pod koniec lat 90-tych występował w reaktywowanym zespole Flamingo 96, głównie jako wokalista. 

Obecnie Krzysztof Żybort udziela się w kilku projektach, w tym w duetach z  różnymi uczestnikami jazzowej sceny Trójmiasta. W swoim repertuarze ma dziesiątki najsłynniejszych standardów.

 

Zbigniew Kędzierski absolwent Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej, z zamiłowania muzyk,ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Gdyni w klasie klarnetu.

Szeroko pojęta muzyka rozrywkowa fascynowała go już od dzieciństwa. Słuchał jej przez radio, co w owym czasie było głównym źródłem  jej poznania. Jednocześnie z maturą ukończył szkołę muzyczną, ale wybrał Politechnikę Gdańską, kontynuując przy okazji działalność muzyczną w klubach studenckich na Wybrzeżu. Tam zetknął się po raz pierwszy z Krzysztofem Żybortem. Po krótkim okresie pracy w zawodzie inżyniera związał swoje życie na stałe z muzyką. Członek zespołu Baltic Jazz Band, działającym przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej, dołączył w następnym etapie muzykowania do nowo powstałej grupy jazz rockowej Baszta, z którą zdobył wyróżnienie na festiwalu Jazz na Odrą .Po tym interesującym doświadczeniu rozpoczął okres kilkunastu lat pracy głównie na statkach amerykańskich, co było w tym czasie sposobem na życie ale i na dostęp do materiałów muzycznych i przede wszystkim lepszych instrumentów. W połowie lat 90-tych podjął w kraju działalność businessową utrzymując jednocześnie kontakt z muzyką w reaktywowanym zespole Flamingo. Tu po latach ponownie spotkał się z Krzysztofem Żybortem.

 

Wstęp 15 zł.

 

Pozdrawiamy serdecznie i bardzo serdecznie zapraszamy na muzyczne wzruszenia oraz emocje w naszej Cafe Alegoria.

Włodzimierz Dębski