fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Cafe Alegoria – program koncertów 30.11-2.12.2012

Ostatnie dni listopada i pierwsze grudnia to weekend dla nas szczególny. Postanowiliśmy wszystkim koncertom dać wspólny tytuł „Jubileuszowe granie w Cafe Alegoria”. Powodem jest fakt, iż w Andrzejki 30 listopada przypada 200 koncert w naszej Cafe Alegoria wliczając w to spektakle słowno – muzyczne dla dorosłych i dzieci. Jesteśmy dumni z tego dorobku, bo przecież działamy dopiero od września 2011 r z 1,5 miesięczna przerwą letnią.  Każdy z tych koncertów jest swego rodzaju hitem.

  1. piątek 30.11.2012 r. o godz 19,00 Koncert Andrzejkowy. Wieczór ten dla naszych Gości przygotowali Agnieszka Brenzak, Justyna Jeleń, Marcin Słabowski – adepci Studium Wokalno – Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, którzy zabiorą nas w muzyczną podróż pełną wrażeń i niezapomnianych melodii polskich przebojów lat 70, 80, i 90, przeplataną wróżbami, wspólną zabawą oraz niespodziankami. Artystów nasi Goście pewnie przypominają sobie z koncertu „Presley- jego piosenki i jego czasów”.

     

  2. sobota 01.12.2012 r. godz. 19,00 Koncert Barbary Karlik. Program koncertu pt: „Biblioteca Fantastica” zainspirowany przez książki fantastyczne i science fiction, Tolkienem, Dukajem, Brzezińską. Przekonaj się drogi Gościu, jakie pieśni wysnuwają się ze stronic książek, jakie historie kryją się między wierszami. Wszystkie pieśni okraszone będą magicznymi dźwiękami harfy.

     

  3. niedziela 02.12.2012 r. godz.19,00 Koncert Krzysztofa Żyborta – bandżo, śpiew oraz  Zbigniewa Kędzierskiego – saksofon, klarnet. W programie „Dixieland w Cafe Alegoria” usłyszymy najbardziej znane standardy dixielandowe. 

 

 

Krótkie podsumowanie tygodnia.

 

  1. Środowe spotkanie z cyklu porozmawiajmy. „Rozmowy dla Odważnych: Porozmawiajmy o wdzięczności dla tych, którzy odeszli” zaskoczyło uczestników rozwinięciem formy i zakresu rozmowy jaka się zrodziła. Temat okazał się tak rożnie rozumiany i formułowany, do tego stopnia, że uczestnicy spotkania połamali wszystkie założenia wstępne prowadzących. Okazało się, iż takim wspólnym mianownikiem jest słowo i pojęcie „wdzięczność”. Wdzięczność, nie tylko w stosunku do tych co odeszli od nas na zawsze, ale także tych, którzy zagubili się, czy my ich zgubiliśmy w swoim życiu a oni gdzieś tam żyją, funkcjonują  w świecie.  Z ciekawością czekam na następne tego typu spotkania i rozmowy. 
     
  2. Piątkowy koncert Kamila Badzioch w programie „Pieśni kubryku”, okazał się strzałem w przysłowiowa dziesiątkę. Szeroki i niestandardowy repertuar przy ciekawym i dowcipnym prowadzeniu został bardzo dobrze przyjęty przez Gości, którzy już rezerwowali miejsca na jego grudniowy koncert.
     
  3. Sobota to popis Leszka Dranickiego  w bardzo osobistej pięknej interpretacji utworów głównie George’a Gershwina, Lorenza. Zasłuchana publiczność ukojona ciepłym głosem muzyka na koniec zgotowała mu wspaniała owację. oraz wiele innych.
     
  4. Niedzielnym koncertem Kapeli Gabriela”z programem muzyki i pieśni hebrajskich „W bramach Jerozolimy” zainteresowanie tak duże, że pomimo dostawek niestety musieliśmy bardzo wielu osobom odmówić gościny. Bardzo dobre przygotowanie muzyczne oraz prowadzenie koncertu przez lidera, który wprowadzał w nastrój każdej pieśni, przedstawiając historię jej powstania oraz wciągając do wspólnego śpiewania tych najpopularniejszych spowodowało, że tak sympatycznie przyjętego koncertu u nas jeszcze nie było.

    

 

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w naszych wieczorach koncertowych

bardzo prosimy o wcześniejsze rezerwowanie miejsc

i przybycie o pół godziny przed koncertem.  

 

To pozwala naszym kelnerom szybkie zebranie zamówień i sprawną obsługę zamówień konsumpcyjnych, a później spokojne koncentrowanie się Gości na występie artystów. Po tym czasie miejsca rezerwowane będą udostępniane osobom zgłaszającym się bezpośrednio przed spektaklami, czy koncertami.

W przypadku rezygnacji i zmiany Waszych planów na ten wieczór, prosimy także o  telefon, gdyż wtedy niepotrzebnie odmawiamy Gościom, którzy przychodzą na koncert bez wcześniejszej zapowiedzi.

 

Telefon dla  zgłaszania rezerwacji miejsc 790 671 168; 691 081 958

 

Serdecznie zapraszamy

Beata i Włodzimierz Dębscy

 

  

 

KONCERT  ANDRZEJKOWY

Agnieszka Brenzak, Justyna Jeleń, Marcin Słabowski (adepci Studium Wokalno – Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni)

 

Program: „ ANDRZEJKOWY WIECZÓR PRZEBOJÓW LAT 80. i 90.”

 

Piątek 30.11.2012 r. godz. 19.00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

Program koncertu:

 

Jest to 200 setny koncert od początku naszej działalności, wliczając też spektakle słowno – muzyczne. Cieszymy się, że ten jubileusz przypada w taki wieczór, to będziemy się wspólnie razem bawili. 

Trio w andrzejkowy wieczór zabierze naszych Gości w muzyczną podróż pełną wrażeń i niezapomnianych melodii polskich przebojów lat 80. i 90. Nie zabraknie wspólnej zabawy oraz tradycyjnych andrzejkowych wróżb.

Koncert będzie odbywał się trochę nietypowej dla naszej kawiarni formie. Cały koncert będzie opierał się na interakcji z publicznością.

To Goście  będą losowali tytuły piosenek, które wykonamy. Zaproponowane piosenki będą ułożone tematycznie w jedną całość, a pomiędzy poszczególnymi utworami trio bawić będzie wróżbami. 

Planujemy także zachęcić jedną, bądź dwie osoby do zaśpiewania wybranej przez nią piosenki. Wszystko zwieńczone będzie rekwizytami, kostiumami i charakteryzacją.

W programie:

Utwory między innymi takich wykonawców jak: Maryla Rodowicz, Wojciech Młynarski, Marek Grechuta, Karin Stanek.

A oto niektóre piosenki, które się pojawią np. Mexicana, Malowana lala, Dziś prawdziwych cyganów już nie ma, Być kobietą, Nie dokazuj… i wiele innych.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Wstęp 15,00 zł

 

 

KONCERTBarbara Karlikharfa celtycka, śpiew.

 

Programie:  Biblioteca Fantastica”

 

01.12.2012 sobota godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

Biblioteca Fantastica to program koncertu zainspirowany przez książki fantastyczne i science fiction  głownie tekstami  Tolkiena, Dukajema, Brzezińskiej. Przekonamy się jakie pieśni goszczą na stronicach książek, jakie historie kryją się między wierszami. Wszystkie pieśni okraszone będą magicznymi dźwiękami wczesnej harfy celtyckiej. Jak pisał Tolkien: „Niech Gwiazda świeci nad godzina naszego spotkania!”

 

Wczesna harfa celtycka – Cláirseach – to instrument, na którym grano od X do XIX wieku w Irlandii i Szkocji. Od innych harf odróżniają ją metalowe struny (z mosiądzu i metali szlachetnych) oraz technika gry. W źródłach historycznych mówi się o grze na lewym ramieniu tak, że lewa ręka grała melodie, zaś prawa akompaniament, choć aż ręce często przeplatały się tak, że obserwatorom trudno było jednoznacznie to określić. Harfiarze grali
za pomocą długich paznokci, uderzając nimi struny i wyciszając je opuszkami palców.

Barbara Karlik – harfiarka, wokalistka. Na wczesnej harfie celtyckiej gra od 2001 roku. Zaczynała jako samouk, w 2004 po raz pierwszy wyjechała do Irlandii uczyć się gry na harfie celtyckiej. Od tego czasu co roku jeździ na warsztaty Scoil na Cláirseach w Kilkenny, by tam uczyć się od współczesnych mistrzów harfiarskich.

Harfa na której będzie grała artystka na tym koncercie to polskiej produkcji replika XVI wiecznej Harfy Królowej Marii, która obecnie wystawiona jest w muzeum w Edynburgu. Instrument Barbary wykonany został pod Rzeszowem przez Leszka Pelca. Ma 29 strun z mosiądzu oraz metali szlachetnych, nastrojonych diatonicznie z charakterystycznym strojem zawierającym podwojona strunę g – „na comhluighe”.

Barbara Karlik występuje na różnego rodzaju imprezach i festiwalach nie tylko w Trójmieście ale i całym kraju. W naszej kawiarni gościmy artystkę już po raz drugi.

 

Wstęp 15,00 zł
 

 

KONCERT   

 

Krzysztof Żybort – śpiew, bandżo,

Zbigniew Kędzierski – saksofon, klarnet, Korg programing.

 

Program:

 „Dixieland w Cafe Alegoria”

 

02.12.2012 niedziela godz. 19,00

 

Cafe Alegoria Gdańsk ul. Partyzantów 9

 

PROGRAM

 

Dobrze przyjęty pierwszy występ  duetu z wspomnieniami dixlendowymi skłonił nas do kontynuowania wspomnień. Zespół zagra między innymi:

 

Ain’t Meshbihaven

Blue Berry Hill

Georgia On My Mind

Girl From Ipanema

Ice Cream

In The sentimental mood

Just Friends

On The Sunny Side Of The Street

Route 66

ST James Infirmary

Summertime

They Can’t Take Away From Me

When You’re Smiling

Wonderfull World

 

Krzysztof Żybort  bandżysta, uprawiający jazz tradycyjny, do tego sugestywny wokalista, mający w repertuarze dziesiątki standardów.

W latach 60-tych aktywny uczestnik Trójmiejskiej Sceny Big-Beatowej. Grał w kultowych zespołach Meteory i Family Blues Band. W latach 70-tych śpiewał w zespole w klubie U.G Wysepka.

W drugiej połowie lat 70-tych grał i śpiewał w zespole dixielandowym Baltic Jazz Band.  W latach 80-tych był członkiem zespołu Seaside Dixieland, kierowanym przez

St. Sucheckiego i E. Kowalskiego. 

Lata 90-te Żyborta to pobyt za oceanem, gdzie prócz pracy zawodowej udzielał się on w zespołach muzycznych grających dla Polonii. Po powrocie pod koniec lat 90-tych występował w reaktywowanym zespole Flamingo 96, głównie jako wokalista. 

Obecnie Krzysztof Żybort udziela się w kilku projektach, w tym w duetach z  różnymi uczestnikami jazzowej sceny Trójmiasta. W swoim repertuarze ma dziesiątki najsłynniejszych standardów.

 

Zbigniew Kędzierski absolwent Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej, z zamiłowania muzyk,ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Gdyni w klasie klarnetu.

Szeroko pojęta muzyka rozrywkowa fascynowała go już od dzieciństwa. Słuchał jej przez radio, co w owym czasie było głównym źródłem  jej poznania. Jednocześnie z maturą ukończył szkołę muzyczną, ale wybrał Politechnikę Gdańską, kontynuując przy okazji działalność muzyczną w klubach studenckich na Wybrzeżu. Tam zetknął się po raz pierwszy z Krzysztofem Żybortem. Po krótkim okresie pracy w zawodzie inżyniera związał swoje życie na stałe z muzyką. Członek zespołu Baltic Jazz Band, działającym przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej, dołączył w następnym etapie muzykowania do nowo powstałej grupy jazz rockowej Baszta, z którą zdobył wyróżnienie na festiwalu Jazz na Odrą .Po tym interesującym doświadczeniu rozpoczął okres kilkunastu lat pracy głównie na statkach amerykańskich, co było w tym czasie sposobem na życie ale i na dostęp do materiałów muzycznych i przede wszystkim lepszych instrumentów. W połowie lat 90-tych podjął w kraju działalność businessową utrzymując jednocześnie kontakt z muzyką w reaktywowanym zespole Flamingo. Tu po latach ponownie spotkał się z Krzysztofem Żybortem.

 

Wstęp 15 zł.

 

Pozdrawiamy serdecznie i bardzo serdecznie zapraszamy na muzyczne wzruszenia oraz emocje w naszej Cafe Alegoria.

 

Włodzimierz Dębski