fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Styczeń w PFB

Szanowni Państwo,

Od 7 stycznia do 25 lutego PFB zaprasza na Bale Gdańskie! Podczas jednej z tych magicznych nocy, w sobotę 7.01 w Sali Koncertowej PFB wystąpi Grupa MoCarta ! Pełen humoru wieczór w doskonałym stylu z klasyką i hitami muzyki rozrywkowej to znak rozpoznawczy zespołu. Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową. Tym razem artyści wystąpią w PFB z programem Frak’n’Roll!

Natomiast w sobotę 21.01 w Sali Koncertowej PFB wystąpi Marcin Wyrostek!  Podczas pełnej pasji nocy ze zwycięzcą programu „Mam Talent!” Marcin Wyrostek – Oficjalna Strona i akordeonem w roli głównej, a także zaprzyjaźnionymi z nim artystami zagra m.in. zarówno stworzone przez siebie utwory, „Nie oczekuję dziś nikogo” R. Rolskiej, melodie oparte na motywach ludowych czy „Tanguango” A. Piazzoli. Program koncertu jest bardzo bogaty i zaskakuje wyborem pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego utworów!

Nie zabraknie także koncertów symfonicznych. Jednym z nich będzie kolejna odsłona „Maestro nie tylko skrzypiec” – cyklu koncertów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, na które zaproszeni są rozchwytywani artyści, którzy opanowali sztukę gry na tym najtrudniejszym według znawców instrumencie. Tym razem 12.01 Polską Filharmonię Bałtycką odwiedzi laureat międzynarodowych konkursów muzycznych Daniel Stabrawa! Nie tylko wystąpi on jako solista, ale też poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną PFB. Występując w największych salach koncertowych Europy, artysta wielokrotnie prowadził od pulpitu Orkiestrę Kameralną Filharmoników Berlińskich, a wraz z Nigelem Kennedy’m, jako solista, wykonywał Koncert na dwoje skrzypiec d-moll Johanna Sebastiana Bacha. Artyści nagrali również wspólnie koncerty skrzypcowe Bacha dla wytwórni EMI, a płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego. W programie koncertu znalazły się utwory F. Schuberta, L van Beethoven i W. A. Mozarta.

8.01 odbędzie się także jeden z kilku zaplanowanych na ten miesiąc wydarzeń dla dzieci. Podczas niego wystąpi zespół perkusyjny Żyrardowskie Uderzenie – grupa entuzjastów, którzy chcą promować muzykę perkusyjną w atrakcyjnej formie teatralno-koncertowej. Muzycy orkiestry to uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie. Studenci, licealiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych. Łączy ich fascynacja muzyką perkusyjną i chęć jej propagowania. Twórcą zespołu jest Michał Niedziałek – dyrygent i perkusista. Publiczność będzie mogła usłyszeć między innymi utwory z filmów, takich jak „Piraci z Karaibów”, „Król Lew”, „Pocahontas”, „Alladyn” czy „Mała Syrenka”, grane wyłącznie na instrumentach perkusyjnych.

Plakat PFB styczeń 2017