fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Koncert Familijny „Fascynująca Perkusja”

 


8 stycznia Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na pierwszy w tym roku Koncert Familijny!


 

Czy piosenki z bajek Disneya można zagrać tylko i wyłącznie na instrumentach perkusyjnych? Już w tę niedzielę zespół perkusyjny Żyrardowskie Uderzenie udowodni, że w muzyce nie ma rzeczy niemożliwych!

Żyrardowskie Uderzenie to grupa entuzjastów, którzy chcą promować muzykę perkusyjną w atrakcyjnej formie teatralno-koncertowej. Muzycy orkiestry to uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie. Łączy ich fascynacja muzyką perkusyjną i chęć jej propagowania. Twórcą zespołu jest Michał Niedziałek – dyrygent i perkusista.

Publiczność będzie mogła usłyszeć między innymi utwory z filmów: „Piraci z Karaibów”, „Król Lew”, „Pocahontas”, „Alladyn” czy „Mała Syrenka”, grane wyłącznie na instrumentach perkusyjnych. Będą to niespotykane aranżacje, bowiem te znane także rodzicom piosenki trudno wyobrazić sobie bez ich melodyjności. Najmłodsi dowiedzą się jednak, że także dzięki instrumentom perkusyjnym można przenieść się w dobrze znany świat baśni. Rozwój wyobraźni i poczucia rytmu, a także wiedza na temat nowych instrumentów to to, co obok pięknych wspomnień z niedzieli spędzonej w gronie rodzinnym z pewnością wyniosą z tego koncertu najmłodsi Melomani!


Bilety do nabycia w kasach i na www.filharmonia.gda.pl
Bilet rodzinny w cenie 75zł