fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Dwie niezwykłe kobiety i koncert organowy w tym tygodniu w PFB!

Szanowni Państwo,

W piątek, 24.03 o godzinie 19:00 w PFB pojawią się dwie niezwykłe kobiety, które robią zawrotne kariery w świecie muzycznym: Agnieszka Duczmal, dyrygentka i jej córka, wiolonczelistka Karolina Jaroszewska. Agnieszka Duczmal to ambitna, pełna pasji artystka, która ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Prowadzi koncerty z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Jako pierwsza kobieta-dyrygent wystąpiła na scenie mediolańskiego Teatro alla Scala. Do chwili obecnej wraz z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus nagrała 50 płyt, a dla Polskiego Radia ponad 10000 minut muzyki!

Podczas koncertu „Haydnowska głębia” obok Orkiestry Symfonicznej PFB pod dyrekcją Agnieszki Duczmal usłyszymy Karolinę Jaroszewska – koncertującą na całym świecie wiolonczelistkę.

W programie koncertu Melomani usłyszą przepiękne utwory Haydna i Bizeta-Szczedrina.

Z kolei w niedzielę, 26.03 o godzinie 18:00 na koncercie z cyklu „Mistrzowskie Recitale” na organach w Sali Koncertowej zagra Michel Bouvard! Organy, które znajdują się w Sali Koncertowej PFB, zabrzmiały w niej po raz pierwszy w 2005 roku. 95-głosowe organy symfoniczne wykonała szwajcarska firmę Kuhn w roku 1955. Sprowadzone z katedry w Lozannie, wyremontowane i ulepszone, po wykończeniu wnętrza koncertowego i osiągnięciu zamierzonej akustyki, stały się jednymi z najlepszych organów filharmonicznych w Polsce. To właśnie na nich w niedzielę 26.03, o godzinie 17:00 zagra Michel Bouvard. Ten znamienity artysta wystąpi pod koniec marca w PFB podczas koncertu „Z Cyklu Mistrzowskie Recitale: Szlachetność I Potęga Króla Instrumentów”  z programem, w którym znalazły się dzieła wielkich mistrzów muzyki poważnej, m.in.: Bacha, Mendelssohna, Francka czy Dupre. Wykona także utwór swojego dziadka Jeana Bouvarda.

Komunikat Prasowy 24.03.2017

koncert organowy 26.03.2017