fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Zaproszenie na wystawę PORTRETY MAŁŻEŃSKIE i koncert artystów z Piwnicy pod Baranami

 

https://bucket.mlcdn.com/a/956/956612/images/9cd1c9134263a0884ed9d5b98a2db15c791d085b.png/9aec298f6835f9c6e858af2e3e15973f485b0c2f.png

 

Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych (Fundacja RC) i Europejskie Centrum Solidarności (ECS) zapraszają na niezwykłe wydarzenie do byłego Pałacu Ślubów, obecnie siedziby Fundacji RC w dniu 30 sierpnia br. Spotkanie organizowane jest w ramach 8 edycji Programu ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ i poświęcone będzie społeczności Gdańska, która w tych szacownych murach podjęła decyzję o wspólnym życiu małżeńskim. Zaprezentujemy Państwu Galerię PORTRETY MAŁŻEŃSKIE 10 par, które wzięły ślub w latach wielkiego przełomu lat 80-tych w naszym kraju.

W trakcie spotkania chcielibyśmy dać szansę zwiedzenia miejsca, wzajemnego poznania się, podzielenia się własną historią, przeżycia kilku niezapomnianych chwil w dawnym Pałacu Ślubów.

Ogromną atrakcją wieczoru, i naszym prezentem dla Państwa będzie specjalny koncert wspaniałych artystów związanych z krakowską PIWNICĄ POD BARANAMI.

Oprócz tego będziemy serwować poczęstunek, a Zespół Fundacji RC da Państwu szansę pozostawienia swoich zdjęć i innych dokumentów (w formie skanów) związanych z Waszym ślubem.

Program :

– 16.30 – zwiedzanie obiektu byłego Pałacu Ślubów, Dwór Uphagena „Mon Plaisir”

– 17.00 – przywitanie gości przez organizatorów spotkania, informacja o programie ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ i o obecnej aktywności w „Pałacu”

– 17.30 – otwarcie Galerii PORTRETY MAŁŻEŃSKIE

– 18.00 – podziel się swoją historią – mikrofon dla chętnych

–  18.30 – koncert OKNO DO WOLNOŚCI/artyści pomogą nam ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ

–  19.30 – rozmowy w kuluarach, przy poczęstunku i drinku

– 20.30 – zakończenie imprezy

 

Koncert OKNO DO WOLNOŚCI/artyści pomogą nam ZROZUMIEĆ SIERPIEŃ

Przy placu Na Groblach w Krakowie znajdowało się okno mieszkania Janiny Garyckiej odpowiedzialnej  za kształt literacki Piwnicy pod Baranami.  Pomieszkiwał u niej Piotr Skrzynecki. Gdy brama była zamknięta artyści wchodzili przez okno. Przed mieszkaniem stale dyżurowały służby bezpieczeństwa, które miały za zadanie zapisywać wszystko co usłyszały. Zastanawiały się co tam się naprawdę dzieje, niewiele z tego rozumiały.

Artyści Piwnicy pod Baranami od zawsze związani  byli z drogą do wolności…

Proponujemy Państwu koncert Oli Maurer, Macieja Półtoraka i Adriana Konarskiego.  W repertuarze będą piosenki kojarzące się z polską walką o niepodległość w różnych momentach historii.

Usłyszymy utwory do tekstów  Jana Lechonia, Stanisława Balińskiego, Zbigniewa Książka i innych.

Wystąpią:

Ola Maurer, pieśniarka i artystka Piwnicy pod Baranami od 1975 roku, obdarzona wyjątkowo delikatnym głosem.

Adrian Konarski, kompozytor muzyki filmowej i teatralnej, absolwent wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie (2000). Napisał muzykę do filmów Magdaleny Piekorz (m.in. głośne Pręgi), ale też musicalu Mała Księżniczka i spektakli w reżyserii Jerzego Stuhra (w tym do Teatru Telewizji do Szkoły Żon, za którą dostał nagrodę na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie). W roku 2010 rozpoczął współpracę z Hollywoodzkim reżyserem Philippe Mora, angielskim aktorem Peterem Strakerem oraz niemiecką telewizją WDR czy londyńskim EMI. Ma swój zespół Semi -Invented Trio, który grywa do filmów niemych. 

Maciej Półtorak, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Od 12 lat artysta Piwnicy pod Baranami. Aktor Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie. W 2014 roku otrzymał nagrodę Dziennika Teatralnego dla najlepszego aktora młodego pokolenia za rolę Hamleta. Członek Grupy Impro KRK. Występuje również jako perkusista. Można go zobaczyć w serialach Blondynka i M jak miłość. Zagrał symboliczną postać w filmie Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł.

Wstęp na wszystkie wydarzenia 30.08 w Fundacji RC jest bezpłatny. Będzie można przekazać darowiznę do specjalnie oznakowanych skarbonek na cele renowacji dawnego Pałacu Ślubów i funkcjonowania w nim centrum organizacji pozarządowych.