fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Koncert charytatywny Cappella Gedanensis

 

 

Szczególnym wydarzeniem muzycznym akcentującym nadchodzące Święta Bożego Narodzenia był koncert charytatywny Puff! Uff! Śpiewamy Tuwima!który ubiegłej niedzieli odbył się w Zborze Kościoła Zielonoświątkowego w Gdańsku, na ul. Menonitów 2a. 

 

Organizatorem koncertu była gdańska Fundacja Hospicyjna, przy wsparciu „Pracodawców Pomorza”  i Cappella Gedanensis, której muzycy i wykonawcy zaprezentowali tego wieczoru cały szereg kompozycji związanych z poezją Juliana Tuwima. Przed publicznością wystąpił też zespół dziecięcy Płomyczki z Parafii św. Rodziny Gdańsk-Stogi.

Była to idealna okazja do wysłuchania aranżacji przygotowanych przez Piotra Jana Ulatowskiego, kompozytora i pianistę, absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uzupełnieniem jego autorskiego bloku był segment baśniowy, a całość zwieńczyło prawykonanie Hymnu Gdańska wspomnianego kompozytora.

Koncert miał charakter wydarzenia otwartego, bezpłatnego. Każdy uczestnik wydarzenia mógł stać się darczyńcą na rzecz Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, obejmującego opieką setki pacjentów dzieci i dorosłych. O celu kryjącym się za zbiórką opowiedział we wstępie wydarzenia Zbigniew Canowiecki, Prezydent „Pracodawców Pomorza”, który wraz z Dyrektorem Cappella Gedanensis Markiem Więcławkiem i Prezes Zarządu Fundacji Hospicyjnej Anną Janowicz przywitali tłumnie przybyłych słuchaczy.

Inicjatywa była doskonałym przykładem na to, w jaki sposób obszar kultury może rozwijać się i realizować działania prospołeczne w oparciu o pomoc otoczenia biznesu. Koncert wsparła Grupa Energa, będąca Głównym Partnerem Cappella Gedanensis. O tego rodzaju dynamikę zachodzącą na linii mecenas kultury-artysta zabiegają na codzień „Pracodawcy Pomorza”, realizując długoterminową inicjatywę pn. Biznes dla kultury, kultura dla biznesu

Koncert patronatem medialnym objęły redakcje Dziennika Bałtyckiego, portalu Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk i Radio Plus

 


Lista kompozycji i wykonawców:


Piotr Jan Ulatowski, sł. Julian Tuwim – Lokomotywa (tutti)

Piotr Jan Ulatowski, sł. Julian Tuwim – Figielek (Adam Okrój, bas)

Piotr Jan Ulatowski – Żonglerzy (instrumentaliści)

Piotr Jan Ulatowski, sł. Julian Tuwim – Pstryczek (Adam Okrój, bas)

Piotr Jan Ulatowski, sł. Renata Skelnik-Kotlińska – Łabędzie (Anna Asmus, sopran)

Laleczka z saskiej porcelany (Płomyczki, Katarzyna Rogalska)

Jan Herma, sł. Kazimiera Iłłakowiczówna – Baj (Mirosław Małecki, sopranista)

Gioacchino Rossini – Duetto buffo di due gatti (Joanna Sperska, sopran i Edyta Łuczkowska-Swat, alt)

Rafał Kłoczko, sł. Jan Brzechwa – Foka (tutti)

Henryk Wars – Zimny drań (Paweł Hulisz – trąbka, Piotr Macalak – bas)

W krainie bajek (Płomyczki, Katarzyna Rogalska)

Piotr Jan Ulatowski, sł. Renata Skelnik-Kotlińska – Hymn Gdańska (tutti)