fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Inicjatywa charytatywna BIEGOJAZDA po Sensoryczny Ogród Marzeń

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie niecodziennej inicjatywy, jaką jest akcja „BIEGOJAZDA po Sensoryczny Ogród Marzeń”.  Ambasadorami akcji są Joanna Kulig oraz Krzysztof Hołowczyc. Zostaliśmy również objęci patronatem medialnym przez Wyborcza.pl Trójmiasto i Kopalnia Soli „Wieliczka”.

Akcja trwa od listopada 2018 roku. Organizatorem jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. W ramach inicjatywy, w dniach 26 – 31 maja 2019 roku uczestnicy „Biegojazdy”, czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie, przemierzą Polskę o siłach własnych mięśni. Codziennie będą mieli do pokonania ponad 100 km trasy biegiem i jazdą na rowerze. Łącznie w ciągu sześciu dni zmierzą się z dystansem ponad 620 km z południa kraju na północ. Wszystko po to, aby stworzyć magiczne miejsce dla najmłodszych podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych, wychowanków Przedszkola Specjalnego nr 3 w Tczewie. Chcą zbudować dla nich Sensoryczny Ogród Marzeń – miejsce zabaw i odpoczynku prosto z zaczarowanego świata dziecięcej wyobraźni.

Nasi śmiałkowie wyruszą 26 maja z samego rana z Wieliczki i przez kolejne 6 dni będą zmagać się z ponad 620 km trasą, odwiedzając po drodze między innymi: Jędrzejów, Radomsko, Bełchatów, Pabianice, Łódź, Kutno, Włocławek, Grudziądz oraz Kwidzyn, aby 31 maja po południu dotrzeć do Tczewa, na boisko Zespołu Placówek Specjalnych. Wieliczka jest dla nas miejscem kluczowym. Stamtąd uczestnicy „Biegojazdy” będą nam wieźć i nieść symboliczną sól, ponieważ jednym z głównych naszych celów jest postawienie w Sensorycznym Ogrodzie Marzeń tężni, aby stworzyć przyjazny dla zdrowia naszych dzieci mikroklimat, służący poprawie ich odporności.


Podopiecznymi Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie są dzieci i młodzież niepełnosprawna, zarówno ruchowo, jak i intelektualnie. Ich codzienność to walka o lepsze jutro, liczne rehabilitacje i terapie, ciągły trud i wysiłek, niejednokrotnie bunt i łzy. Ale są to dzieci, którym niejedno z nas mogłoby pozazdrościć determinacji i ducha walki. Dla takich dzieci warto „przenosić góry”.


 

 

Wiek dziecięcy to najpiękniejsze lata życia każdego człowieka. To czas szczęścia, radości i beztroski. Nasze przedszkolaki często nie mogą w pełni korzystać z tych uciech. Są to dzieci niepełnosprawne, zarówno ruchowo jak i intelektualnie. Ich codzienność to w dużej mierze terapie i rehabilitacje. Podążając za ich potrzebami, zadaliśmy pytanie: „Jak wygląda wasze wymarzone miejsce zabaw?”. W odpowiedzi otrzymaliśmy liczne prace plastyczne wykonane wspólnie przez grupy przedszkolne pod kierunkiem i z pomocą nauczycieli. Wizje były różne, jednak łączyło je jedno – mnóstwo zieleni, fontanny i huśtawki. Postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom naszych wychowanków. Zwycięskie prace załączyliśmy w naszym liście.

Sensoryczny Ogród Marzeń będzie właśnie takim miejscem. Zostanie on podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową, oraz cichą, gdzie oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny i ścieżka sensoryczna. Obie strefy są tak różne od siebie, ale jakże potrzebne zarówno dla rozwoju, relaksu oraz odrobiny szaleństwa dla naszych najmłodszych podopiecznych.

Jest to już druga akcja charytatywna organizowana przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. W marcu 2018 roku zorganizowaliśmy sztafetowy bieg charytatywny – 460 km w ciągu 5 dni –  pod hasłem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”. Udało nam się zdobyć środki na stworzenie miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, którego realizacja jest obecnie w toku i zbliża się ku końcowi. Poparło nas również mnóstwo znanych i lubianych, jak Kasia Sokołowska, Agnieszka Holland, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Joanna Kulig, Krystyna Czubówna, Ewa Błaszczyk i wiele innych.Zainteresowanie naszą poprzednią akcją było wielkie i sięgnęło nawet telewizji TVN, która wyemitowała reportaż o placówce i naszych wyjątkowych wychowankach. W akcję włączyły się też fundacje oraz inni sponsorzy.

W związku z naszą inicjatywą zwracamy się do Państwa o pomoc. Zarówno żywimy nadzieję, że los niepełnosprawnych dzieci nie jest Państwu obojętny, jak również głęboko wierzymy w Państwa dobre serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym. To, co dla Państwa, jako Darczyńców, może być nawet drobnostką, dla nas byłoby ogromnym wsparciem na drodze do spełnienia marzeń naszych dzieciaczków. One zasługują na to bardziej, niż ktokolwiek inny.

W zamian za Państwa wsparcie oferujemy oficjalne podziękowania w mediach i internecie, logo Firmy na plakatach i ulotkach promujących akcję, jak również reklamę Państwa Firmy w całej Polsce, na przykład w postaci koszulek z logo, które nasi śmiałkowie będą z dumą nosić podczas swoich zmagań z trasą. Prosimy o wsparcie, abyśmy wszyscy mogli oglądać uśmiechy na małych twarzyczkach naszych przedszkolaków. Będzie to najwspanialsza zapłata za okazane Serce i wsparcie tej inicjatywy.

 


Bardzo prosimy o przesłanie nam informacji zwrotnej.

Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie

Grunwaldzka 1

83-110 Tczew

Osoby do kontaktu:

Wojciech Rinc –wojciechrinc@gmail.com

Aleksandra Beśka –aleksandrabeska@poczta.onet.pl

Tel.: 58 535 27 70 wewn. 41


Dane do przelewu:

Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie

83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1

Bank Millenium 32 1160 2202 0000 0000 8547 7889

Z dopiskiem „BIEGOJAZDA”

 


Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zawartymi w poniższych linkach:

https://www.facebook.com/Wybiegajmy-Zielon%C4%85-Stref%C4%99-Relaksu-667686006688429/

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/wojciech-rinc-to-sa-najcudowniejsze-dzieci,258572.html

https://www.facebook.com/Biegojazda-po-Sensoryczny-Ogr%C3%B3d-Marze%C5%84-257241708258535/?modal=admin_todo_tour