fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Apel Rady Pracodawców Pomorza w sprawie wyborów parlamentarnych  z dnia 30 września 2019 roku.

Przedsiębiorcy i Pracodawcy to przede wszystkim liderzy w swoich środowiskach. Odważni, zdeterminowani, konsekwentni w działaniu, podejmujący ryzyko gospodarcze, wymagający od siebie i innych. Realizują swoje marzenia o własnej firmie często kosztem własnego zdrowia i rodziny.

Ważne jest dla nich otoczenie w którym realizują swoją działalność gospodarczą oraz świadomość społecznej odpowiedzialności biznesu.

Dlatego też Rada Organizacji Pracodawców Pomorza biorąc pod uwagę społeczną rolę i odpowiedzialność środowiska gospodarczego zwraca się z apelem do wszystkich przedsiębiorców i pracodawców o udział  w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

 

Jako organizacja pracodawców stanowimy społeczność ludzi o zróżnicowanych światopoglądach i preferencjach politycznych lecz wspólnie działających na rzecz rozwoju gospodarczego naszego miasta, regionu i kraju.

Dlatego szczególnie nam, przedsiębiorcom zależy na tym, aby stanowione prawo służyło stabilizacji oraz tworzeniu warunków rozwoju gospodarczego polskiej gospodarki. Chcemy przewidywalnych i długoterminowych rozwiązań szczególnie w zakresie wspierania innowacji i inwestycji własnych przedsiębiorstw. Pragniemy stabilnej polityki fiskalnej, jednoznacznej interpretacji podatkowej oraz aktywnej walki z patologiami a nie przedsiębiorcami.

Wybierzmy polityków, którzy z nami rozmawiają, konsultują swoje pomysły i propozycje rozwiązań legislacyjnych. Wybierzmy tych kandydatów na posłów i senatorów, którzy nasze propozycje przeniosą na forum parlamentu i będą zabiegać o ich przyjęcie.

My przedsiębiorcy i pracodawcy chcemy budować silną polską gospodarkę zapewniając jej stały rozwój a pracownikom godziwe wynagrodzenie za pracę. Musimy jednak czuć na co dzień wsparcie władzy publicznej naszych działań. Liczą się nie tylko wskaźniki wzrostu, ale również atmosfera wsparcia naszego środowiska gospodarczego przez rządzących.

Przede wszystkim obecnie przedsiębiorcy sami muszą sobie odpowiedzieć na wszelkie dręczące ich pytania i wątpliwości  głosując kartą wyborczą podczas październikowych wyborów. Pracodawcy będący zwykle autorytetem w swoim środowisku i miejscu pracy, świadomi swojej roli w państwie i społeczeństwie są uprawnieni i przekonani o prawie do zabierania głosu w sprawach o szczególnej wadze dla przyszłości Polski i polskiej gospodarki.

Dlatego też apelujemy, aby udział w październikowych wyborach stał się naszym wspólnym obywatelskim obowiązkiem. Apelujemy o to, aby motywować i zachęcać także swoich pracowników do oddania głosu decydującego także o przyszłości ich rodzin i ich miejsc pracy.

 

Przewodniczący Rady

Zbigniew Canowiecki

Prezydent PP