fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Etiopska delegacja u „Pracodawców Pomorza”

 

 

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność podjąć w naszej siedzibie delegację dyplomatyczną z Etiopii. Była to jednocześnie pierwsza delegacja dyplomatyczna tego wschodnioafrykańskiego kraju w Polsce. Spotkanie jest początkiem długofalowej współpracy na polu biznesowym. 

 

Pracodawców Pomorzareprezentowali na spotkaniu Prezes Tomasz Limon i Prezydent Zbigniew Canowiecki, a także Pełnomocnik Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej Beata Koniarska oraz Pełnomocnik Zarządu ds. Współpracy z Państwami Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej Agnieszka Klimczak. Po stronie polskiej uczestniczyli ponadto przedstawiciele Grupy Progres Sp. z o.o., reprezentowanej m.in. przez Wiceprezesa Cezarego Maciołka.

Jednym z ważniejszych efektów spotkania była deklaracja „Pracodawców Pomorza”, przedstawiona przez Prezydenta Canowieckiego, dotycząca możliwości stworzenia i podpisania dokumentu mającego poszerzyć listę krajów z procedurą uproszczoną o Etiopię. Nie mniej ważna deklaracja została wystosowana ze strony Wiceprezydenta Miasta Gdańska Alana Aleksandrowicza, podejmująca kwestię podpisania memorandum pomiędzy rządem Etiopii, a gdańskim samorządem.