fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Ambasador Szwecji Stefan Gullgren u „Pracodawców Pomorza”

 

Ambasador Szwecji Stefan Gullgren pojawił się 19 listopada w Gdańsku, gdzie spotkał się z członkami Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej i „Pracodawców Pomorza”. Spotkanie odbyło się w siedzibie drugiej z wymienionych organizacji. Okazja było o tyle wyjątkowa, że w 2019 roku przypada dokładnie 100 lat od chwili odnowienia stosunków dyplomatycznych między oboma krajami. Rocznica zbiegła się z 20-leciem Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej. 

 

Spotkanie w swoim przekazie dotyczyło kluczowych powiązań między naszymi krajami, ale również kwestii dyskusyjnych, w tym podejścia do budżetu unijnego, polityki energetycznej i migracyjnej oraz klimatycznej, jak również niezawisłości sądów tak bardzo potrzebnej również w wymiarze inwestycji zagranicznych.

Ambasador Stefan Gullgren był u nas obecny w towarzystwie pani Małgorzaty Pramfelt, Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, pełniącej jednocześnie funkcję Honorowej Konsul Generalnej Szwecji. Jest to funkcja o szczególnym znaczeniu, unikalna w skali naszego kraju.

Spotkanie było doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia działalności firm Szwedzkich w Polsce, których na ten moment jest ponad 500, co przekłada się na ich łączne zatrudnienie przekraczające 100 tys. pracowników. Obie okrągłe rocznice uświetnił tort w kolorze naszego skandynawskiego partnera w biznesie, polityce, kulturze i wielu innych zazębiających się obszarach wynikających z codziennych aktywności obu rozwijających się krajów.