fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Noworoczna Lampka Szampana 2020

 

Noworoczna Lampka Szampana stała się tradycją, której nie sposób pominąć w kalendarium wydarzeń zrzeszających przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli świata kultury oraz gości specjalnych. Tym razem uroczyste spotkanie odbyło się w gdańskim Centrum Hevelianum w odrestaurowanym budynku Wozowni Artyleryjskiej.

Oficjalna część wydarzenia organizowanego przez „Pracodawców Pomorza”, Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza oraz Pomorską Izbę Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw rozpoczęła się punktualnie o godzinie 14:00. Zgromadzonych gości powitała prowadząca – Maria Piotrowska z Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, pełniącej w tym roku obowiązki głównego organizatora wydarzenia.

Do  licznie zgromadzonych na sali przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, instytucji państwowych i samorządowych, ludzi biznesu, naukowców i reprezentantów mediów oraz kultury zwrócił się następnie Prezes RIGP Sławomir Halbryt, wspominając we wstępie tragicznie zmarłego przed rokiem Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska. W krótkim podsumowaniu zarówno roku 2019, jak i minionej dekady, Prezes RIGP podkreślił znaczenie imponującego wzrostu gospodarczego kraju, nie zapominając o ogromie wyzwań z którymi musieli zmierzyć się pomorscy przedsiębiorcy.

Tuż po złożeniu życzeń oddał głos Prezesowi „Pracodawców Pomorza” Tomaszowi Limonowi, który przedstawił hasło programowe organizacji na rok 2020, związane z działaniami na rzecz promocji etyki w biznesie, w relacjach pracodawca-pracownik, szacunku ekologicznego. To trzecie całoroczne przedsięwzięcie organizacji, tuż po aktywności na rzecz łączenia biznesu z kulturą (2018) i rozwojowi oraz promocji formuły mediacji w sporach gospodarczych (2019).

W agendzie wystąpień nie mogło zabraknąć również Zastępcy Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej – Zbigniewa Stencla. W wypowiedzi połączył fakt imponujących osiągnięć gospodarczych regionu z rosnących wyzwaniami, choćby w zakresie zmian demograficznych, technologicznych.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali również Małgorzata Wokacz-Zaborowska – Dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Piotr Borawski – Zastępca Prezydenta Miasta Gdańsk ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu, który przekazał zgromadzonym życzenia w imieniu swoim i Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Po wystąpieniu gości specjalnych przyszedł czas na wzniesienie wspólnego toastu oraz rozmowy kuluarowe.

Tekst: Express Biznesu 

 


G A L E R I A

fot. Piotr Żagiell / Express Biznesu 

zdjęcia po pobrania – link