fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Przedsiębiorcy przedsiębiorcom – podziel się swoją historią

 

 

Szanowni Państwo,

Wydarzenia w naszym kraju związane z pandemią koronawirusa w ostatnich tygodniach są trudnym sprawdzianem dla społeczeństwa i polskich przedsiębiorców. Jest wysoce prawdopodobne, że epidemia COVID-19 znacząco wpłynie na kondycję światowej i polskiej gospodarki. Wyjątkowe czasy wymagają od nas wyjątkowej solidarności z innymi, pomimo własnych problemów.

Istota społecznej odpowiedzialności biznesu, którą od lat promujemy w Pracodawcach Pomorza, stała się integralnym elementem działalności większości pomorskich przedsiębiorstw. Teraz w tym trudnym okresie kryzysu dla całego narodu, możemy sprawdzić własny potencjał w zakresie etyki biznesu oraz solidarności społecznej wobec innych. Wydarzenia z ostatnich tygodni to czas narodzin wielu oddolnych inicjatyw naszych przedsiębiorców, których celem jest pomoc w bieżących potrzebach innych znajdujących się w trudnym położeniu, szczególnie służby zdrowia.

Codziennie trafiają do nas sygnały o przekazanej przez naszych członków pomocy innym potrzebującym osobom lub podmiotom. Służba zdrowia otrzymuje od nas nie tylko pomoc finansową, ale również w postaci rzeczowej jak np. środki czystości czy ochrony osobistej. Liczą się najdrobniejsze gesty z naszej strony jak na przykład bezpłatne dostawy jedzenia dla białego personelu szpitali. Chcielibyśmy w obliczu pandemii przekazywać te budujące nas informacje wszystkim członkom naszej organizacji, zachęcając tym samym innych do społecznej solidarności z potrzebującymi naszego wsparcia.

Dlatego też gorąco zachęcamy, aby przekazywali nam Państwo na bieżąco informacje na temat tego typu działań zainicjowanych w Państwa firmach. Bez względu na skalę pomocy, charakter przedsięwzięcia czy też jego odbiorcę – pozwólcie nam przekazywać dalej te dobre wieści zachęcające do podobnych gestów innych przedsiębiorców w naszym województwie.

 

Informacje na temat Państwa inicjatywach wsparcia prosimy kierować do biura organizacji:   

Biuro@pracodawcypomorza.pl

 

Bądźmy razem. Wspierajmy się !    

Serdecznie pozdrawiamy,

                                                                                                   

P.S: Zachęcamy do zapoznania się z naszym bieżącym działaniem pod nazwą „Pracodawcy dla pracodawców – akcja samopomocy dla firm”. Mogą Państwo dołączyć do stale uzupełnianej listy podmiotów gospodarczych – firm członkowskich „Pracodawców Pomorza” świadczących usługi sprofilowane pod kątem obecnie najpilniejszych potrzeb. Więcej o naszym działaniu w tym miejscu:

https://pracodawcypomorza.pl/2020/03/20/pracodawcy-dla-pracodawcow-akcja-samopomocy-dla-firm/