fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Wirtualny koncert Uśmiech dziecka na dzień dziecka – 30 maja godz. 12.00

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka – wielki koncert charytatywny na rzecz dzieci chorych i osieroconych

już 30 maja, o godz. 12:00 na Facebooku: https://www.facebook.com/events/300024970996248/

Koncert będzie połączony ze zbiórką na Facebooku oraz na portalu pomagamtumbo.pl

Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie 1000 dzieci osieroconych pozostających pod opieką Funduszu Dzieci Osieroconych (https://pomagamtumbo.pl/) oraz 34 małych pacjentów Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

 

Zapraszamy na naszą wirtualną scenę na fanpage’u Fundacji Hospicyjnej na Facebooku oraz na dedykowanym kanale na ClickMeeting. https://fundacjahospicyjna.clickmeeting.com/usmiech-dziecka-na-dzien-dziecka

 

Na scenie wystąpią: Natalia Capelik – Muianga i Artur Sekura, Magdalena Bochan – Jachimek i Szymon Jachimek oraz K-Leah!

 

PROGRAM KONCERTU:

  1. Natalia Capelik – Muianga i Artur Sekura

Natalia to młoda wokalistka ostatnio znana z wielkiego przeboju polskiej edycji Big Brothera „Kim naprawdę jesteś”. Niezwykła barwa głosu i olbrzymie serce do muzyki doprowadziło ją do sukcesów w takich programach telewizyjnych jak „Mam Talent”, czy „The Voice of Poland” . Natalia śpiewała m.in. na Sylwestrze TVN, czy Światowych Dniach Młodzieży. Obecnie studiuje w gdańskiej Akademii Muzycznej.

Artur Sekura – producent, menadżer, osoba, która żyje muzyką. Natalii towarzyszy na gitarze lub klawiszach, dyrektor Mega Music Sopot.

Posłuchaj Natalii: https://www.youtube.com/watch?v=-tPevjfXOB4

 

  1. Magdalena Bochan – Jachimek i Szymon Jachimek – wspaniałe, zgodne małżeństwo, które występuje wspólnie także na scenie.

Magda to reżyserka, aktorka, improwizatorka, występowała m.in. w takich produkcjach jak Picture of Beauty (2017) , Na układy nie ma rady (2017) czy w serialu „Na dobre i na złe”.

Szymon Jachimek – aktor, muzyk, artysta kabaretowy. Przez 13 lat członek jednego z najlepszych polskich kabaretów – LIMO. Od stycznia 2020 roku stały komentator „Szkła kontaktowego”.

W trakcie 20 minutowego występu zaprezentują rodzinną improwizację z samochodu.

 

  1. K-Leah

Soulowy głos i artystka mająca na koncie wiele występów w Polsce i na świecie. Jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia. Współpracuje m.in. ze światowej klasy beatboxerem Dharnim oraz DJ C-Boolem, z którym w 2017 roku wystąpiła na Eska Music Awards. Finalistka 7 edycji Must be the music.

Posłuchaj K-Leah: https://www.youtube.com/watch?v=5JlzR8PHTiQ

 

Dzień Dziecka kojarzy się z uśmiechami, radością i zabawą. Tak chcą go przeżywać także dzieci, które doświadczyły straty, ciężkiej choroby rodzeństwa lub same są przewlekle chore. Fundacja Hospicyjna rocznie opiekuje się ponad 1000 takich dzieci. Z okazji Dnia Dziecka spełniła marzenia prawie 400 z nich. Zorganizowała również dla nich wyjątkowy koncert charytatywny online, który odbędzie się 30 maja oraz uruchomiła specjalny portal do zbiórek www.pomagamtumbo.pl, który pomoże w zebraniu środków potrzebnych, by dalej otaczać je kompleksową opieką: psychologiczną, materialną, edukacyjną i medyczną.

Dzieci, które otacza opieką Fundacja Hospicyjna mają zwykle za sobą wiele trudnych chwil. Doświadczyły bolesnej straty, mają ciężko chore rodzeństwo lub same są ciężko chore. Wymagają szczególnej opieki – psychologicznej lub medycznej – by mogły zapomnieć o bólu i smutku. W przypadku dzieci w żałobie dorośli często nie wiedzą, co powiedzieć i jak im pomóc. W przypadku dzieci chorych, które zdane są na całkowitą opiekę ze strony najbliższych niezbędne jest stała pomoc ze strony hospicyjnego lekarza i pielęgniarki. I tu, i tu wsparciem objęta musi być cała rodzina, by mogła poradzić sobie w sytuacji, w jakiej się znalazła. Potrzeby w każdej z tych grup są duże, a koszty kompleksowej opieki wysokie.

Do zobaczenia 30 maja 😊