fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Apel Zarządu Pracodawców Pomorza w sprawie stosowania się do nakazów związanych z walką z pandemią

APEL ZARZĄDU PRACODAWCÓW POMORZA

PRZYJĘTY UCHWAŁĄ Nr 18 /2020

z dnia 07.07.2020 w sprawie stosowania się do zaleceń oraz nakazów

jakie zostały nałożone w ramach walki z pandemią koronowirusa

 

 

Środowisko pomorskich przedsiębiorców i pracodawców od wielu miesięcy boryka się ze skutkami wywołanymi epidemią koronawirusa.

Wprowadzone ograniczenia i restrykcje wpłynęły bezpośrednio na funkcjonowanie większości naszych firm.

Zmianie uległo wiele naszych dotychczasowych zachowań i przyzwyczajeń. Musieliśmy się dostosować do życia i pracy podczas pandemii, często zmuszeni do ograniczenia swojej aktywności zawodowej.

Obecnie pomimo odmrażania gospodarki i zniesienia wielu ograniczeń epidemicznych powinniśmy nadal przestrzegać zaleceń sanitarnych. Zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się wirusa może być dość duże społeczne rozluźnienie w tym zakresie.

Mając na uwadze zarówno informacje pochodzące bezpośrednio z WHO – gdzie Polskę nie zalicza się jeszcze do krajów które wyszły z epidemii oraz w oparciu o zapowiedzi specjalistów o możliwej drugiej fali zachorować, apelujemy o stosowanie się  do zaleceń oraz nakazów jakie zostały nałożone w ramach walki z pandemią

Bądźmy w naszych działaniach oraz codziennym funkcjonowaniu świadomi oraz rozważni:

  • nośmy maseczki w przestrzeniach zamkniętych chroniąc tym samym innych,
  • utrzymujmy dystans społeczny wszędzie gdzie to możliwe, w tym również na świeżym powietrzu,
  • pamiętajmy o częstym myciu i dezynfekcji rąk.

 

Przedsiębiorcy i pracodawcy muszą zdecydowanie zadbać o to, aby nasze firmy nie stały się ogniskiem kolejnych zakażeń. Nasi pracownicy muszą być chronieni w najwyższym stopniu przed możliwymi zakażeniami. Ciągłość procesów gospodarczych w najwyższym stopniu powinna być zabezpieczona pod względem epidemiologicznym.

 

W obecnej sytuacji musimy dołożyć wszelkich starań, aby nie zakłócić działalności naszych firm, gdyż w wielu przypadkach doprowadzi to do dramatycznej sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstw, których skutków nie będzie można już odwrócić.

Nie możemy liczyć wyłącznie na nowe tarcze antykryzysowe, jako źródło zabezpieczenia naszej działalności. Musimy również pamiętać, że część mechanizmów pomocowych jest zwrotna i weryfikowalna względem ich poprawnego wykorzystania.

Ochronną tarczą jaką można zastosować jest wprowadzenie wysokiego poziomu świadomości epidemicznej zarówno u przedsiębiorców jak i pracowników zatrudnionych w naszych firmach. Naszym nadrzędnym celem jest zachowanie płynności finansowej firm, które muszą pracować z zachowaniem zasad i rygorów stanu epidemicznego.  

Do momentu wynalezienia skutecznej metody leczenia oraz szczepionki przeciwko wirusowi COVID-19 przestrzegajmy rygorów sanitarnych i zasad dystansowania społecznego.

 

Pamiętajmy, to od naszej rozważnej i odpowiedzialnej postawy  zależy nasza przyszłość!