fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Marek Gróbarczyk wraca do gry

 

Były minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk został w dniu 18 listopada sekretarzem stanu (czyli wiceministrem) w Ministerstwie Infrastruktury. Nominację wręczył mu minister Andrzej Adamczyk.

Marek Gróbarczyk, dotychczasowy minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, ponownie objął funkcję szefa tego resortu. /fot. Sławomir Lewandowski, PortalMorski.pl

Jak pamiętamy, Ministerstwo Gospodarki Morskiej, którym poprzednio kierował Marek Gróbarczyk, zostało zlikwidowane po reorganizacji rządu z końca września. Sprawy, którymi zajmował się ten resort, znalazły się w kompetencjach  Ministerstwa Infrastruktury. To wcale nie oznacza uszczuplenia możliwości i zakresu działania nowego wiceministra, wręcz przeciwnie. W ubiegłym tygodniu opublikowane zostało rozporządzenie o przekształceniu Ministerstwa Infrastruktury.

W ramach tego przekształcenia do MI, które obsługuje obecnie sprawy działów: transport, żegluga śródlądowa i gospodarka morska, zostały dodane komórki organizacyjne i pracownicy obsługujący sprawy działu gospodarka wodna z dotychczasowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska Tak więc będziemy mieli w dalszym ciągu wiele możliwości obcowania  na Wybrzeżu z wiceministrem Gróbarczykiem  Oczywiście także przy sztandarowej inwestycji – Przekopie Mierzei Wiślanej.


Anna Kłos (na podst. komunikatu Ministerstwa Infrastruktury)