fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Wirtualne spotkania z Szekspirem

 

 

Nie chodzi o seanse spirytystyczne tylko o kolejne wydarzenia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w ramach platformy SzekspirOn//line. Jest to internetowy serwis Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, poświęcony dorobkowi Williama Szekspira.

 

W dniach 14+28 grudnia 2020 roku wzbogacać się on będzie o kolejne wydarzenia – w ramach cyklu Teatry Europy i Świata – spektakle z Chin, Niemiec oraz Polski, a także spacery śladami sztuk Szekspira po brytyjskim Windsorze, duńskim Helsingorze i włoskiej Weronie. Po spektaklach odbędą się spotkania z ich twórcami.

Na 27 grudnia br. planowany jest szczególny rarytas –  premiera spektaklu „Romeo i Julia” w reż. Macieja Konopińskiego, w produkcji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W historię i treść sztuki Szekspira wprowadzi nas Anna Ratkiewicz, Kierownik Działu Edukacji GTS.

A o rzeczywistych ciekawostkach z epoki przez pryzmat potencjalnych zdarzeń z dnia premiery „Romeo i Julii” opowie Prof. Jerzy Limon – teatrolog i szekspirolog, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego – w ramach cyklu swoich słynnych multimedialnych wykładów.


Anna Kłos na podst. inf. GTS