fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Konsul Generalny ChRL u Pracodawców Pomorza

 

Prezes Zarządu PP Tomasz Limon i Fan Xiaodong, nowy Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku

Fan Xiaodong, nowy Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, 8 lutego gościł u Tomasza LimonaPrezesa Pracodawców Pomorza. 

W trakcie rozmowy Prezes Pracodawców Pomorza przedstawił obszar działania organizacji wskazując sektory gospodarki, które reprezentują członkowie organizacji.

Konsul Generalny przedstawił sytuację gospodarczą w Chinach z uwzględnieniem podejmowanych przez chińskie władze rozwiązań zmierzających do ograniczenia skutków gospodarczych pandemii COVID-19. Omówiono również potencjalne obszary współpracy, w tym w obszarze zielonych technologii, a także możliwości podjęcia wspólnych inicjatyw. W spotkaniu uczestniczył także Shen Zhenchun, konsul ds. administracji oraz r. pr. Marta Dargas-Draganik, pełnomocniczka Zarządu Pracodawców Pomorza ds. współpracy z Chinami.

Konsul Generalny Fan Xiaodong i Prezes Tomasz Limon wskazali na konieczność podjęcia aktywnych działań zmierzających do ułatwienia współpracy polskim i chińskim przedsiębiorcom. W związku z tym zaplanowane zostało spotkanie dedykowane polskiemu i chińskiemu biznesowi, które odbędzie się w formule online w drugim kwartale tego roku.

Fan Xiaodong objął stanowisko konsula w listopadzie 2020 roku. Wcześniej pracował w placówkach dyplomatycznych Chin m.in. w Syrii, Omanie, Kanadzie, USA. Obszar działania Konsulatu Generalnego ChRL w Gdańsku obejmuje województwo pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie.