fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Firma STRABAG przebuduje ul. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

 

Miasto wybrało wykonawcę jednej z kluczowych inwestycji na północy Gdyni. Chodzi o rozbudowę ul. Kwiatkowskiego. Prace na tym newralgicznym odcinku drogowym wykona firma Strabag Sp. z o.o. za kwotę 22 918 389, 60 zł brutto.

– Rozbudowa ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego rozpoczyna szereg inwestycji, które znacząco wpłyną na komfort i czas codziennych podróży mieszkańców dzielnic północnych i gmin ościennych. To działanie niezwykle kompleksowe, które poza kwestiami transportowymi zmieni również przestrzeń tej części miasta oraz usprawni przemieszczanie się ul. Kwiatkowskiego, która stanowi jedną z głównych arterii drogowych tego obszaru – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.

Firma Strabag, w ciągu 36 tygodni od podpisania umowy, rozbuduje ul. Kwiatkowskiego w Gdyni. Prace zostaną przeprowadzone na odcinku od ul. adm. Unruga do ul. płk. Dąbka. W ramach zadania zostanie przebudowany układ drogowy. Ul. Kwiatkowskiego będzie poszerzona – do skrzyżowania z ulicą płk. Dąbka – do czterech pasów (w tym buspas). Powstanie też droga rowerowa. Droga rowerowa powstająca w ramach ww. inwestycji jest realizowana z projektu „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014–2020.


Anna Kłos (inf. Urzędu Miasta Gdynia)