fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Od 12 lutego ponownie otwarty Gdański Teatr Szekspirowski

 

W GDAŃSKIM TEATRZE SZEKSPIROWSKIM najpierw zwiedzanie, potem BURZA. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że odblokowują się pomorskie instytucje kultury. Od 12 lutego ponownie można zwiedzać Gdański Teatr Szekspirowski. 

A jest co zwiedzać! To jedyny na świecie teatr z otwieranym dachem, którego co prawda nie będzie się na razie otwierało, aby nie napadało śniegu do środka, ale przewodnik wyjaśni zasady jego działania.  Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest warstwą 1 200 000 antracytowych cegieł oraz ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. (Przewodnik poinformuje co to znaczy). Może pomieścić do 1000 gości, w zależności od ustawienia sali i rodzaju wydarzenia.

Równolegle teatr zaprasza do śledzenia bogatej oferty online – w czasie pandemii powstała strona http://on.teatrszekspirowski.pl, na której znajdziecie spektakle, performansy, rozmowy z artystami oraz wykłady, a w nich mnóstwo zaskakujących faktów z życia Szekspira, fabuł jego sztuk oraz epoki elżbietańskiej.

Teatr zaprasza również szkoły wszystkich szczebli do uczestnictwa w Lekcjach szekspirowskich online. Szczegółowa oferta zajęć dostępna jest na stronie: https://teatrszekspirowski.pl/edukacja/lekcje-szekspirowskie-on-line.

GTS przygotowuje się też do pierwszej prezentacji własnej produkcji  – spektaklu „Burza” w reżyserii Szymona Kaczmarka, który powstawał w czasie zamknięcia instytucji, a także do wystaw artystów sztuk wizualnych.  O planowanym  wystawieniu „Burzy” W. Szekspira już na tej stronie pisaliśmy. Przedstawienie zapowiada się jako hitowe. Oby jak najszybciej można było je obejrzeć.

Zwiedzanie Teatru z przewodnikiem jest możliwe:

12, 13 i 14 lutego 2021, godz. 15.30

18 – 21 lutego, godz. 15.30

25 – 28 lutego, godz. 15.30

Czas trwania spaceru: 60 minut. Zwiedzanie dostępne jest w języku polskim oraz – po wcześniejszej rezerwacji – w j. angielskim.

 

Zasady Zwiedzania GTS w trakcie epidemii COVID-19

Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje limit uczestników Zwiedzania: do 15 osób

Uczestnicy Zwiedzania GTS mają obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką przez cały czas trwania spaceru, dezynfekcji dłoni przed wejściem do teatru oraz wypełnienia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia i akceptacji „Regulaminu uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych GTS w związku z pandemią COVID-19”.


Anna Kłos (na podst. inf. GTS)