fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

GTS w najbliższy weekend przypomni myśli i pasje prof. Jerzego Limona

 

W piątek, 23 kwietnia 2021 roku o godz. 19.00 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim ruszy nowy cykl spotka „Bezradność filozofa. Rozmowy o współczesności z Szekspirem w tle”.

Pierwsze spotkanie „Jerzy Limon / Prospero” poświęcone będzie pamięci Profesora Jerzego Limona i odbędzie się za pośrednictwem transmisji na żywo.

 

Kuratorem cyklu jest Piotr Augustyniak, filozof, eseista i tłumacz, profesor w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jest autorem „Homo polacus. Eseje o polskiej duszy” (2015). Ostatnio opublikował „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019) oraz „Jezus Niechrystus” (2021). Publikuje w „Kronosie”, „Przeglądzie Politycznym” i „Znaku”. Mieszka w Krakowie. W pierwszej rozmowie, moderowanej przez Piotra Augustyniaka, udział wezmą: Anna Augustynowicz, prof. Stanisław Rosiek i Łukasz Drewniak.

____________

24 kwietnia 2021 roku, w sobotę, w godz. 13.30 – 16.45 odbędzie się międzynarodowe spotkanie (w języku angielskim) zatytułowane: „Człowiek teatru i literatury – dorobek Jerzego Limona we wspomnieniach artystów, reżyserów i akademików” („Jerzy Limon – scholar and man of theatre in the memories of friends”). O dorobku Profesora rozmawiać będą artyści, reżyserzy i akademicy m.in. z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Francji, Węgier oraz z Polski.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu za pośrednictwem transmisji na żywo na kanale YouTube oraz na wydarzeniu na Facebooku.


(Inf. GTS-u)