fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Współpraca firm PP z Politechniką Gdańską

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Jak wielokrotnie podkreślamy istotną rolę w rozwoju naszych firm mogą odegrać Uczelnie Wyższe, których potencjał intelektualny, badawczy i wdrożeniowy jest ciągle nie w pełni wykorzystany. Obecny Rektor Politechniki Gdańskiej podejmuje w tym kierunku wiele działań m.in. powołując Konwent Gospodarczy.

Aby rozpoznać możliwości w tym zakresie warto dokonać oceny dotychczasowej współpracy. Dobrą okazją do tego jest ewaluacja w ramach której ocenie podlegać będzie wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie gospodarki w latach 1997-2021. Szczegółowo pisze o tym Rektor prof. Krzysztof Wilde (w załączeniu) zwracając się z prośbą o opis współpracy poszczególnych firm z naukowcami z Politechniki Gdańskiej. W moim przekonaniu warto wskazać nawet na taką współpracę, która była realizowana przez naukowców PG poprzez inne podmioty gospodarcze.

Dlatego też zwracam się do Was o pomoc w przygotowaniu przez mnie takiego opracowania. Byłbym bardzo zobowiązany gdyby taki opis Waszej współpracy został mi przekazany w okresie najbliższych dwóch tygodni na adres: z.canowiecki@wp.pl

Serdecznie pozdrawiam
Zbyszek Canowiecki


Współpraca z PG