fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Już wkrótce EFNI 2021 z udziałem Pracodawców Pomorza

 

 

Czym jest Europejskie Forum Nowych Idei?

Europejskie Forum Nowych Idei to jedna z największych w tej części kontynentu konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Przedstawiciele biznesu, charyzmatyczni mówcy, liderzy i decydenci oraz autorytety ze świata kultury i nauki podczas kilkudziesięciu wydarzeń, paneli, spotkań otwartych, kontrapunktów czy nocnych rozmów debatują o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii.

Forum co roku gromadzi ponad tysiąc uczestników – przedstawicieli świata biznesu, nauki, kultury oraz administracji zarówno polskiej jak i europejskiej. Europejskie Forum Nowych Idei organizowane jest od 2011 roku przez Konfederację Lewiatan przy współudziale BusinessEurope oraz miasta Sopot.

Tegoroczne EFNI będzie wyjątkowe. Nie tylko z powodu jubileuszu, ale też tego, że znowu spotkamy w Sopocie się na żywo! Będziemy rozmawiać o świecie, który przez ostatnie kilkanaście miesięcy zmienił się nie do poznania.

 

Data wydarzenia: 20-22 października 2021

Miejsce: Grand Pavillon hotelu Radisson Blu w Sopocie

Rejestracja: http://www.efni.pl/pl-PL/text/rejestracja

 

Pracodawcy Pomorza, partner merytoryczny EFNI 2021, zapraszają:

 

20.10 – 12:00-16:00 – Wielkie wyzwania dla mniejszych przedsiębiorstw *GŁOS BINESU * DIALOG SPOŁECZNY * perspektywy rozwojowe. 

  • Perspektywy rozwoju sektora MMŚP wynikające z wdrażania strategii Unii Europejskiej w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji, a także Europejskiego Filaru Społecznego; możliwości pozyskania finansowania na dostosowanie się do tych zmian oraz na rozwój biznesu w obszarach gospodarki zielonej, cyfrowej i odpowiedzialnej społecznie
  • Szanse i zagrożenia biznesowe dla sektora w kontekście sytuacji post-pandemicznej
    Dialog społeczny w kontekście wprowadzanych i przygotowywanych zmian regulacyjnych oraz faktycznych wynikających z Polskiego Ładu i regulacji UE

12:00 – 12:15 Otwarcie i wystąpienia wprowadzające. MMŚP: Szanse i zagrożenia
12:20 – 13:10 BLOK 1: Czego oczekują mniejsi przedsiębiorcy w kontekście Polskiego Ładu?
13:40 – 14:30 BLOK 2: Zielony Ład – Nowe szanse biznesowe dla małych? Z udziałem Prezesa Pracodawców Pomorza Tomasza Limona (moderacja) i Michała Sznycera, Wiceprez. Zarządu i Koord. Forum Energii i Klimatu Pracodawców Pomorza, Radcy prawnego i Partnera w Kancelarii MGS LAW.
14:40 – 15:30 BLOK 3: Jak wykorzystać szanse cyfryzacji firm w sektorze MMŚP

 

21.10 – 16:45-17:45 – Ekspansja zagraniczna małych i średnich przedsiębiorstw w kontekście polsko-francusko-niemieckim. Nowy początek starego świata?

Paneliści:

Katarzyna BARSKA-ALIBERT, partner w Kancelarii LexCap
Dominik WAGNER, patynrt w Kancelarii Tiggers Rechtsanwälte
Sławomir CZERLEWSKI, b. ambasador RP przy Królestwie Belgii

Moderatorka:

Beata KONIARSKA, pełnomocniczka Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej, Pracodawcy Pomorza

 

PEŁNY PROGRAM EFNI 2021 (PDF)