fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Petycja dotycząca wsparcia pracodawców zatrudniających żołnierzy WOT

Fundacja Łączy Nas Polska zachęca do udziału w petycji skierowanej do Rady Ministrów w zakresie wprowadzenia zmian legislacyjnych wspierających przedsiębiorców, których pracownicy są aktywnymi żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. 

Zatrudnienie pracownika, będącego żołnierzem WOT, wiąże się z pewnym ryzykiem. Jest nim fakt, że może on w każdej chwili być wezwany do odbycia służby (np. w sytuacji kryzysowej takiej jak powódź, wichura itp). Pojawia się wobec tego absencja w pracy, którą trudno w szybkim czasie zapełnić. Oczywiście, pracodawca, który znajdzie kogoś na zastępstwo, może liczyć na zwrot udokumentowanych kosztów przeszkolenia nowego pracownika, wyposażenia go w narzędzia pracy itp. Wiemy jednak, że jest to dodatkowa biurokracja i nie jest to nigdy pełne wyrównanie.

Należy doprowadzić do sytuacji w której pojawią się dodatkowe elementy wsparcia na linii pracownik(żołnierz) – pracodawca przez co zatrudnianie pracowników służących w WOT stanie się mniej problematyczne dla pracodawców.

Petycja jest na stronie fundacji: https://polskalaczy.pl/petycje/wesprzyjmy-zolnierzy-ot/