fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

[Zaproszenie] Gala Pracodawców Pomorza! (03.06.2022)

 

 

Serdecznie zapraszamy na

 

Galę Pracodawców Pomorza 

 

3 czerwca 2022 r. o godz. 19:00

w Europejskim Centrum Solidarności

(Pl. Solidarności 1, Gdańsk)

 

Gala Pracodawców Pomorza jest największą i wyjątkową imprezą pomorskiego środowiska gospodarczego organizowaną przez „Pracodawców Pomorza” podczas której wręczane są statuetki „Pomorski Pracodawca Roku”. 

Nagradzani przedsiębiorcy to tacy, którzy zdobyli silną pozycję rynkową uzyskując jednocześnie dobre wyniki gospodarcze.   Przestrzegają zasad  etyki i społecznej odpowiedzialności biznesu zapewniając pracownikom możliwości rozwoju i samorealizacji.

Gala od wielu lat wpisała się w doroczny kalendarz spotkań środowiska gospodarczego z przedstawicielami władz państwowych, samorządowych oraz świata nauki i kultury.

 

 

Gala stanowi finał konkursu „Pomorski Pracodawca Roku 2021”

 

 

Wręczone zostaną statuetki i wyróżnienia w Konkursie „Pomorski Pracodawca Roku 2021” oraz nagrody specjalne:

„Primum Cooperatio” im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza” i „Dialogus Supra Omnia”.

 

Nagroda „Primum Cooperatio im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza” przyznana zostanie naukowcowi, który swoim działaniem udowodnił, że możliwa jest efektywna współpraca obu środowisk przynosząca wymierne korzyści gospodarce i nauce. Nagrodą tą pragniemy wyróżniać osoby reprezentujące dowolne dziedziny nauki, za wybitne osiągnięcia połączone z udokumentowaną działalnością w zakresie wdrożeń dorobku naukowego w gospodarce. Otrzyma go Prof. dr hab. Adriana Zaleska-Medynska, Kierownik Katedry Technologii Środowiska oraz Zespołu Fotokatalizy na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

 

 

Nagrodę „Dialogus Supra Omnia” otrzyma Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, za aktywny dialog z władzami państwowymi i samorządowymi, w trosce o poszkodowanych przedsiębiorców podczas pandemii koronawirusa. 

 

 

 

 

GOŚĆ SPECJALNY

Prof. zw. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński

 

Cezary Obracht-Prondzyński (ur. w 1966 r. w Bytowie) jest jednym z najwybitniejszych polskich intelektualistów. Członek założyciel Klubu Myśli Obywatelskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Pracuje w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie jest kierownikiem Zakładu Antropologii Społecznej, a w latach 2005–2012 był dyrektorem tegoż Instytutu. Od 2017 jest również kierownikiem Pomorskiego Centrum Badań nad Kulturą UG. Tytuł profesora nauk humanistycznych otrzymał w 2012 roku. Jest socjologiem, historykiem i antropologiem. Jego zainteresowania badawcze dotyczą głównie problematyki Kaszub i Pomorza, a ponadto uczestnictwa w kulturze, mniejszości narodowych i etnicznych, kulturowych problemów współczesności, polityki regionalnej, współczesnego społeczeństwa polskiego. Jest autorem lub współautorem ponad 30 książek, redaktorem lub współredaktorem ponad 20, autorem kilkuset artykułów naukowych, popularnonaukowych, publicystycznych. Jest członkiem-korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności oraz pełni kierownika Stacji PAU w Gdańsku i sekretarza Komisji Kaszubskiej, która przy niej działa. Jest przewodniczącym Komitetu Socjologii PAN (lata 2020–2023), a ponadto współzałożycielem i obecnie prezesem Instytutu Kaszubskiego. Należy również do kliku innych towarzystw naukowych: Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

Jest animatorem kultury, przewodniczącym Pomorskiej Rady Kultury oraz członkiem kilku organizacji społecznych, w tym przede wszystkim Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Pełni społecznie funkcje w radach muzealnych (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, Muzeum Gdańska), w Radzie Programowej Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, Kolegium Historyczno-Programowym Europejskiego Centrum Solidarności, Radzie Naukowej Biblioteki Elbląskiej, Radzie Fundacji „Kaszubski Uniwersytet Ludowy”, której przewodniczy oraz Radzie Programowej Fundacji „Wspólnota Gdańska”. Jest członkiem Rady Naukowej ds. regionalizmu przy Radzie Krajowej Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych RP, Rady Konsultacyjnej przy Gdańskim Klubie Biznesu oraz Pomorskiego Forum Terytorialnego (od 2014 – ustawowo powołane ciało doradcze Marszałka Województwa Pomorskiego w zakresie polityki regionalnej). Do 2021 r. był członkiem Rady Społecznej przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Gdańsku. W latach 1995–2000 był redaktorem naczelnym miesięcznika „Pomerania”, a obecnie jest członkiem rad naukowych kilku czasopism. W 1995 otrzymał nagrodę Fundacji „POLCUL” za pracę społeczną i kulturalną na Pomorzu, w 2004 Nagrodę i Medal im Zygmunta Glogera, a w 2009 Odznakę Honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jest laureatem Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im Jana Heweliusza za rok 2017 w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych. Wspólnie z prof. Józefem Borzyszkowskim otrzymał Pomorską Nagrodę Literacką Wiatr od morza w kategorii Pomorska książka roku 2019 za Historię Kaszubów w dziejach Pomorza, t. III-V.

 

GWIAZDA WIECZORU

Aleksandra Olczyk

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Magdaleny Krzyńskiej. Już we wczesnej młodości występowała na wielu scenach w Polsce i za granicą m.in. we Włoszech, gdzie występowała zarówno dla Jana Pawła II., jak i Benedykta XVI. Jako nastolatka wygrała wiele polskich konkursów wokalnych, m.in. Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu, I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy- Zdroju, I nagrodę oraz nagrodę specjalną za Wybitne Występy Sceniczne na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Złotych Głosów w Warszawie, I miejsce na III Festiwalu Opery Włoskiej „Belcanto per semper” we Włocławku, nagrodę na IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. J. E. J. Reszków w Częstochowie, a także III Nagrodę wraz z szeregiem nagród specjalnych na V Ogólnopolskim Konkursie Operetkowo-Muzycznym im. Iwony Borowickiej w Krakowie. Aleksandra Olczyk uczestniczyła w kursach mistrzowskich u Heleny Łazarskiej, Stefanii Toczyskiej, Izabelli Kłosińskiej, Olgi Pasiecznik, Piotra Bednarskiego, Brendy Hurley, Matthiasa Rexrotha, Paoli Larini i Petera McClintocka.

Obecne występy Aleksandry Olczyk związane są z rolami m.in.: Królowej Nocy w „Czarodziejskim flecie” w Royal Opera House, Teatro Real w Madrycie, nowojorskim Lincoln Center oraz Deutsche Oper, Blondy z „Uprowadzenia z Seraju”, Sophie z „Kawalera srebrnej róży”, Violetty z „La Traviaty”, Gildy z „Rigoletto” dla Polskiej Opery Narodowej. W kolejnych sezonach artystycznych pojawi się na scenach Metropolitan Opera, Semperoper Dresden, festiwalu operowego w Gryndebourne,Frankfurt Opera, Theatre des Champs Elysees. Wcześniejsze występy Aleksandry Olczyk były związane z postaciami Królowej Nocy w „Czarodziejskim Flecie” w Deutsche Oper Berlin, Komische Oper, Staatsoper Berlin, Polskiej Operze Narodowej, Opéra de Lille, Finnish National Opera, Fińskiej Operze Narodowej, Festivals of Perth and Adelaide w Australii i Nowej Zelandii, Volksoper Wien. Jest również znana z ról Donny Fiorilli z „Turka we Włoszech”, Gildy z „Rigoletto” w Polskiej Operze Narodowej, Blondy z „Uprowadzenia z Seraju” w Warszawskiej Operze Kameralnej. Artystka została uhonorowana Australian Music Industry Helpmann Music Award – Best Female Performer 2019 oraz nagrodą polskiego przemysłu muzycznego – Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020.

 

Zapraszamy serdecznie do zgłaszania uczestnictwa w Gali Pracodawców Pomorza

Koszt jednoosobowego zaproszenia wynosi 250 PLN (netto)

 

Zachęcamy do zapraszania do udziału w Gali nie tylko firmy członkowskie ale także Państwa kontrahentów, współpracowników oraz przedstawicieli organów i instytucji, z którymi Państwo współpracują.

 

 Zgłoś się już dziś!

 

FORMULARZ ZAPISÓW

 

Regulamin uczestnictwa w Gali

 


 

Zachęcamy także nasze firmy członkowskie do udziału wizerunkowego

w Gali w postaci Partnerów Gali oraz Partnerów Strategicznych Gali.

 

Poniżej przedstawiamy ofertę uczestnictwa wraz z poziomami

partnerstwa podczas Gali – wystarczy kliknąć w zdjęcie.

 

 

STRONA WWW KONKURSU I GALI