fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Gdański Urząd Pracy przedłuża nabór wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Gdański Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne do składania wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie do 30 000 zł. 
Nabór będzie trwał do wyczerpania środków.

Kto może złożyć wniosek?

Nabór adresowany jest do bezrobotnych zarejestrowanych w GUP, którzy chcieliby założyć własną firmę. Wniosek będzie można złożyć, po uprzedniej wizycie u doradcy klienta w Dziale Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego. Dokument ten można pobrać z naszej strony internetowej (pliki na dole artykułu).
 
Warunkiem przystąpienia do naboru jest poprawne uzupełnienie i złożenie wniosku o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie działalności gospodarczej. Pod uwagę będą brane tylko i wyłącznie wnioski kompletnie wypełnione, zawierające wszystkie wymagane załączniki.
 
Osoby bezrobotne muszą pamiętać, że przed złożeniem wniosku konieczne jest jego wcześniejsze pozytywne zaopiniowanie u doradcy klienta Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego GUP. Weryfikacja odbywa się podczas spotkania z doradcą, które należy umówić, wysyłając wiadomość na adres:
  • sylwia.lopacinska@gup.gdansk.pl lub dzwoniąc pod numerem telefonu 58 743 14 40 (dla nazwiska zaczynających się na literę od A do Ł) 
  • beata.markowska@gup.gdansk.pl lub dzwoniąc pod numerem telefonu 58 743 14 50 (dla nazwiska zaczynających się na literę od M do Z). 
Szczegółowe zasady dotyczące przyznawania wsparcia dostępne są w Regulaminie, z którym obowiązkowo należy się zapoznać. Określa on m.in. zasady punktowania, na co i w jakiej wysokości można przeznaczyć środki oraz wyłączenia wydatków, o które nie można ubiegać się w ramach konkursu.
 
Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce https://gdansk.praca.gov.pl/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/formy-wsparcia/dofinansowanie-podjecia-dzialalnosci-gospodarczej
 

Dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej. Druki do pobrania