fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

EuroSkills Gdańsk 2023, czyli MISTRZOSTWA EUROPY MŁODYCH ZAWODOWCÓW

 

Można już rejestrować się na konkurs EuroSkills Gdańsk 2023.  To ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

W konkursie uczestniczą setki młodych profesjonalistów z całej Europy. Rywalizują o tytuł najlepszego na całym kontynencie fachowca w wybranej dziedzinie. A konkursowych konkurencji będzie aż 45. Można powiedzieć, że EuroSkills to jak olimpiada fachowców. Ceremonia otwarcia odbędzie się na pobliskim stadionie, na którym będzie parada wszystkich narodowych drużyn.

Turniej odbędzie się od 5 do 9 września 2023 r. na terenie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk oraz Amber Expo.

 EuroSkills Gdańsk 2023 to nie tylko wydarzenie dla uczniów szkół zawodowych i branżowych. Widzowie również będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w specjalnej strefie „Try-a-Skill”.

Uczestnicy będą mogli zmierzyć się w 45 konkurencjach z wielu dziedzin. Będą to np. konkurencje z branży budowlanej, takie jak meblarstwo czy chłodnictwo i klimatyzacja. Młodzi profesjonaliści zmierzą się również w frezowaniu CNC, cukiernictwie, mechanice samochodowej czy florystyce. Słowem, każdy znajdzie coś dla siebie. Jak szacują organizatorzy do Gdańska przyjedzie ponad 600 zawodników z 32 krajów Europy. Zmagania oceniać będzie 500 ekspertów.


Anna Kłos (na podst. inf. organizatora)