fbpx

Pracodawcy Pomorza

ENenglish

Relacja z Gali Pracodawców Pomorza 2024

Gala Pracodawców Pomorza, która odbyła się 7 czerwca 2024 roku w Centrum Kongresowo-Konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku, była wyjątkowym wydarzeniem, które zgromadziło czołowych przedsiębiorców regionu, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych oraz świata nauki, kultury i mediów.

Podczas uroczystości, która wpisała się w doroczny kalendarz spotkań środowiska gospodarczego, odbyło się wręczenie nagród w konkursie POMORSKI PRACODAWCA ROKU 2023. Celem konkursu było wyłonienie liderów pośród pomorskich przedsiębiorców, którzy osiągając dobre wyniki finansowe i gospodarcze, przestrzegali zasad etyki i społecznej odpowiedzialności, zapewniając pracownikom odpowiednie warunki pracy i możliwości rozwoju.

Wśród wręczonych nagród znalazły się tradycyjne wyróżnienia takie jak “ZŁOTY OXER”, “PRIMUM COOPERATIO”, “NEGOTIUM PRO CULTURA”, oraz „PORTA IN POSTERUM”. Gala była również okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń między uczestnikami.

Gościem specjalnym wieczoru był Marcin Prokop – znany dziennikarz i osobowość medialna, który swoją obecnością i przemówieniem uświetnił galę.

 

Gala Pracodawców Pomorza była nie tylko okazją do świętowania sukcesów, ale również platformą do promowania wartości takich jak innowacyjność, odpowiedzialność społeczna i wspieranie lokalnej społeczności. Wydarzenie to z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako znaczące wydarzenie na mapie pomorskiego biznesu.

L a u r e a c i  K o n k u r s u 

 

Pomorski Pracodawca Roku 2023

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników

 

Sprint S.A.

Prezes Zarządu: Sławomir Wojtacki

Rok założenia: 1988

Oddział: Gdańsk

Integrator systemów teleinformatycznych. Siedziba spółki znajduje się w Olsztynie, z biurami w Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi i Mysłowicach. Firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach teleinformatycznych, obejmujących obszary: smart city, systemy komunikacyjne, bezpieczeństwo i sieci IP, infrastrukturę Data Center oraz systemy teletechniczne. Świadczy usługi projektowe, wdrożeniowe oraz serwisowe zarówno dla sektora prywatnego jak i publicznego. Jest ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, oferuje najwyższej klasy rozwiązania i usługi w oparciu o doświadczenie wiodących dostawców zaawansowanych technologii informatycznych. Spółka jest docenianym dostawcą inteligentnych systemów transportowych, dwukrotnym zdobywcą tytułu Lidera ITS, nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie ITS Polska. Kompetencje spółki potwierdzają certyfikaty: ISO 9001, ISO 27001, AQAP 2110, AQAP 2210, ISO 14001, WSK. Spółka uczestniczy w projekcie Wakacyjny Staż organizowanym przez Urząd Miejski w Gdańsku. Osiągnięcia i nagrody branżowe: Smart City Award (2023), Pracodawca Jutra 2021 (2022), „RE NON VERBIS” (2021), Kryształy Przetargów Publicznych (2020), Nagroda „Św. Jakuba” (2019).

Pomorski Pracodawca Roku 2023

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 50 do 250 pracowników

Protea S.A.

Zarząd Spółki – Katarzyna Bednarczyk, Waldemar Kuberski, Dawid Kurdyś, Dariusz Zgoda

Rok założenia: 2001

Siedziba: Gdańsk

Spółka produkuje urządzenia dźwigowe i chwytaki, sprzedaje części zamienne do urządzeń dźwigowych, serwisuje urządzenia. Działa na rynku krajowym i zagranicznym w segmentach offshore i lądowym. Zakres działalności: konserwacja, naprawa i modyfikacja ciężkich maszyn roboczych, w tym żurawi, suwnic, wciągarek, podnośników i innych urządzeń dźwigowych; projektowanie i wykonanie urządzeń dźwigowych zgodnie z wymogami towarzystw klasyfikacyjnych, takich jak DNV-GL, API, TÜV, CWB, NDT itd. zgodnie z polskimi i międzynarodowymi normami; projektowanie systemów hydraulicznych, elektrycznych i mechanicznych. Spółka realizuje coroczne budżety na podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez szkolenia, dofinansowanie nauki języków obcych, a także finansowanie studiów na uczelniach. Finansuje też nagrody pieniężne dla sportowców reprezentujących spółkę w różnych dyscyplinach sportu. Cześć planowanego budżetu spółki przeznaczona jest na badanie i rozwój produkcji innowacyjnych produktów. Od 2020 roku posiada statu jednostki badawczo-rozwojowej nadany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Największy wkład w pozyskanie statusu mieli zatrudnieni inżynierowie w biurze technologicznym spółki, projektujący innowacyjne urządzenia oraz pracownicy działu produkcji i montażu, którzy zaprojektowane urządzenia wykonali.

 

Pomorski Pracodawca Roku 2023

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 pracowników

Trineo Sp. z o.o.

Prezes Zarządu: Piotr Orzechowski

Rok założenia: 2014

Siedziba: Gdynia

Firma informatyczna specjalizująca się w pisaniu oprogramowania, projektowaniu systemów oraz urządzeń IoT. Firma zatrudnia ponad 30 specjalistów z branży IT, którzy pracują nad dostarczeniem innowacyjnych i wysokiej jakości rozwiązań dla klientów. Obsługuje klientów z sektorów: systemów zabezpieczeń, telekomunikacji, przemysłu, ubezpieczeń przemysłowych. Firma dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają na optymalizację procesów biznesowych i zwiększenie efektywności działania klientów. W latach 2022-2023 firma została laureatem prestiżowego konkursu „Diamenty Forbesa”, oraz laureatem konkursu Gazele Biznesu 2023. Trineo Sp. z o.o. to nie tylko firma informatyczna, ale i partner biznesowy który wspiera klientów w rozwijaniu ich działalności. Zyskując uznanie w branży i zdobywając prestiżowe nagrody, potwierdza pozycję jako innowacyjny i zaangażowany partner biznesowy. Spółka wynajmuje biura w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Liczne grono pracowników jest spoza województwa pomorskiego z racji akceptacji pracy zdalnej w 100% przez spółkę, jakkolwiek regularnie pracownicy pojawiają się w biurze, aby utrzymywać relacje koleżeńskie i zawodowe.

 

Pomorski Pracodawca Roku 2023

w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników

Zakład Wielobranżowy Handlowo-Usługowy MZ

Właściciel: Zbigniew Mielewczyk

Rok założenia: 1976

Siedziba: Sopot

Zakład funkcjonuje od 48 lat. Początkowo skupiony na usługach transportowych, z czasem przekształcony został w celu świadczenia usług instalacji elektrycznych. Firma rozwijała się bardzo dynamicznie, zatrudniała ok. 15 osób. Wykonała m.in. oświetlenie uliczne dla Jastarni, Sopotu, Rumii. Współpracuje od ponad 30 lat z Energą Oświetlenie, Urzędem Miasta Sopotu i Zarządem Dróg i Zieleni w Sopocie. W ostatnich latach firma zrealizowała wiele zleceń, m.in. projekt i wykonanie zasilania w energię elektryczną stacji monitoringu powietrza atmosferycznego dla Sopotu (ul. Polna), Gdańska (ul. Słowackiego i Lawendowe Wzgórze). Dbając o jakość powietrza, firma wykonuje zmiany systemu ogrzewania z węglowego na elektryczny. W 2023 roku pracownicy zakładu rozebrali i zutylizowali w Sopocie ponad 50 pieców kaflowych, tzw. „kopciuchów”, na ich miejsce montując ekologiczne piece elektryczne akumulacyjne, sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Firma prowadzi badania nad innowacyjnym rozwiązaniem do sterowania – uruchamiania zdalnego pieca poprzez aplikację mobilną, z możliwością połączenia fotowoltaiki z bankiem mocy (automatyczne podgrzewanie wody). Obecnie zakład wykonuje usługi elektryczne dla wszystkich administracji budynków mieszkalnych, Urzędu Miasta Sopotu, Zarządu Dróg i Zieleni w Sopocie.

 

W Y R Ó Ż N I E N I A

Pomorski Pracodawca Roku 2023

AGIS MANAGEMENT GROUP SP. Z O.O.

PREZES ZARZĄDU – AGNIESZKA KAMIŃSKA

dla dynamicznej kobiety biznesu

Blisko 20 lat na rynku. Kompleksowe usługi dla różnego typu nieruchomości w zakresie zarządzania nieruchomościami i serwisu technicznego Facility Management. Mobilny serwis technicznych i całodobowy helpdesk.

 

GDAŃSKIE WODOCIĄGI S.A.

PREZES ZARZĄDU – JACEK KIELOCH

za promowanie aktywnego i zdrowego trybu życia

Operator gdańskiego systemu wodociągowo-kanalizacyjnego. Produkowanie, uzdatnianie oraz dostarczanie wody dla mieszkańców Gdańska oraz niektórych gmin ościennych.

 

GRUPA MAKURAT

WŁAŚCICIEL – MIROSŁAW MAKURAT

za wspieranie edukacji zawodowej

25 lat na rynku. Kompleksowa oferta: sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów oraz ich konser­wacja i naprawa. Od kilku lat firma zajmuje się działalnością deweloperską.

 

MARION SP. Z O.O.

PREZES ZARZĄDU – WALDEMAR OSTROWSKI

za rozwój i ekspansję na rynkach zagranicznych

Ponad 30 lat dośwaidczenia w produkcji kosmetyków. Firma rodzinna, której produkty są dostępne w blisko 40 krajach na całym świecie. Prawie 11. tys. m. kw. hal produkcyjnych, magazynów, lab­oratoriów i biur.

 

Laureaci Nagród Specjalnych

 

Pracodawca Roku 2023

Obszaru Metropolitalnego

Nagroda specjalna przyznawana przez Gdański Urząd Pracy oraz Pracodawców Pomorza dla firmy z obszaru metropolital­nego, która dokonała znaczącego rozwoju w zakresie inwestycji i zwiększenia zatrud­nienia.

 

Baltic Hub Container Terminal Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo z kilkunastoletnim stażem, zatrudniające ponad 1400 pracowników. Największy i najszybciej rozwijający się terminal kontenerowy w Polsce, oferujący klientom szeroki zakres usług związanych z przeładunkiem wszystkich typów kontenerów i ładunków drob­nicowych wraz z obsługą ponadgabarytów i sztuk ciężkich. Jest jedynym terminalem głębokowod­nym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. Terminal ma znaczący wpływ na Polską gospodarkę, generując 7-8 mld. złotych rocznie do budżetu państwa z tytułu podatku VAT, akcyzy i ceł. Pracownicy mają do dyspozycji bogatą ofertę szkoleń związanych z bezpieczeństwem oraz pod­noszących kwalifikacje, a także świadczenia socjalne takie jak dofinansowanie ubezpieczeń medy­cznych czy karnetów sportowych, oraz karty przedpłacone. Firma wykorzystuje najnowsze trendy zarządzania zasobami ludzkimi. Firma kontynuuje prace inwestycyjne – utworzyła 36 hektarów sztucznej wyspy i zakończyła prace pogłębiarskie na potrzeby terminalu T3. W 2023 roku zamówiła 7 suwnic STS i 20 półautomatycznych RMG. W tym samym roku włączyła do operacji 10 elektrycznych suwnic RTG od firmy Konecranes, które w 2024 roku zostaną w pełni zautomatyzowane. Wykonała adaptację budynku administracyjnego na nowoczesne centrum operacyjne. Przedsiębiorstwo jest laureatem tak prestiżowych nagród, jak np. Gryf Gospodarczy, Certyfikat HR Najwyższej Jakości; wyróżnienie w konkursie Pomorski Pracodawca Roku, TSL Award.

 

Złoty Oxer

Nagroda specjalna przyznawana osobom, które dzięki własnej inicjatywie, uporowi i determinacji zbudowali od podstaw firmę lub organizację będącą rozpoznawalną marką w kraju i za granicą. wyjątkowego Diamentowego Oxera kapituła przyznała w bieżącym roku Panu Jerzemu Owsiakowi za szczególne działania charytatywne i społeczne oraz za wizję i konsekwencję w realizacji celów wielkiej orkiestry świątecznej pomocy.

Kazimierz Wierzbicki
Grupa Trefl

Założyciel i właściciel Grupy Trefl, w skład której wchodzą spółki zajmujące się produkcją i dystrybucją puzzli, gier planszowych, zabawek i książek, dwie spółki sportowe, studio filmów animowanych oraz wydawnictwo edukacyjne. Pasjonat sportu i filantrop. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu. Wiele lat trenował młodzieżowe sekcje koszykówki damskiej. W 1985 roku podjął decyzję o założeniu pierwszej w Polsce fabryki puzzli, od początku znanej pod nazwą Trefl. Dziś jest jednym z czołowych producentów puzzli na świecie. W 1995 roku założył drużynę męskiej koszykówki, znaną dziś jako Trefl Sopot. Dziesięć lat później powołał do życia drużynę męskiej siatkówki, Trefl Gdańsk. Obie drużyny od lat grają w najwyższej klasie rozgrywkowej i mają na koncie wiele medali i pucharów, w tym Puchar Polski zdobyty przez Trefl Sopot w 2023 roku.  W celu realizacji misji szerzenia edukacji sportowej i kulturalnej ponad 20 lat temu powołał do życia Fundację Trefl. W 2010 roku założył Stowarzyszenie Trefl Pomorze, którego zadaniem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności. Jak sam wielokrotnie podkreśla, od początku działalności misją wszyst­kich spółek wchodzących w skład Grupy Trefl jest dostarczanie wartościowej i mądrej rozrywki dla całych rodzin. W skład Grupy Trefl wchodzi także studio animacji poklatkowej, KAZstudio, które od ponad 10 lat ma znaczący wkład w rozwój polskiej kultury dzięki głównej produkcji, serialowi dla dzieci “Rodzina Treflików”. Bajka, jako jedyna polska produkcja, poza krajem zdobywa sympatyków na całym świecie. Każdego roku produkcje studia otrzymują nominacje i nagrody na międzynarodowych fes­tiwalach filmów animowanych. Druga animacja, „Bobaski i Miś”, z równym sukcesem zdobywa nomi­nacje i nagrody na międzynarodowych festiwalach. Kazimierz Wierzbicki znalazł się w ścisłym gronie finalistów konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2023, jedynej tej rangi międzynarodowej inicjatywy promującej najlpszych przedsiębiorców. Założyciel i właściciel Grupy Trefl, został ponadto wyróżniony przez magazyn „Forbes” oraz firmę badawczą Pen­tagon Research, znajdując się w zestawieniu Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie. Rank­ing jest corocznym zestawieniem osób, których działania mają niebagatelny wpływ na losy polskiego sportu. Pod uwagę są brani zarówno sami sportowcy, jak i trenerzy, działacze, prezesi, właściciele, sponsorzy czy dziennikarze. Z tak szerokiego grona, podmioty odpowiedzialne za opracowywanie rankingu, wyróżniają pięćdziesięciu najlepszych.

 

Primum Cooperatio

Nade Wszystko Współpraca

Nagroda imienia Profesora  Bolesława Mazurkiewicza

Nagroda specjalna przyznawana wybitnemu przedstawicielowi świata nauki, który w sposób aktywny swoją wiedzą, twórczą myślą i doświadczeniem przyczynia się do wspierania i realizacji nowatorskich przedsięwzięć gospodarczych. Jednocześnie jest to osoba, która udowodniła swoim działaniem, że możliwa jest efektywna współpraca obu środowisk przynosząca wymierne korzyści gospodarce i nauce.

Prof. dr. hab. Tomasz Puzyn

Profesor nauk chemicznych, specjalista w dziedzinie chemoinformatyki i chemii środowiska. Współtwórca podstaw kom­puterowej nanotoksykologii. Kierownik Pra­cowni Chemoinformatyki Środowiska na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Prezes i dyrektor naukowy w spółce QSAR Lab.

Profesor nauk chemicznych, specjalista w dziedzinie chemoinformatyki i chemii środowiska, współtwórca podstaw komputerowej nanotoksykologii. Od 2008 roku kieruje Pracownią Chemoin­formatyki Środowiska na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Najważniejszym osiągnięciem naukowym jest opracowanie zestawu oryginalnych narzędzi komputerowych do opisu zależności pomiędzy strukturąchemiczną, a właściwościami oraz aktywnością biologiczną dla szeregu nowych grup związków chemicznych i nanomateriałów. Redaktor 5 książek, autor i współautor 16 rozdziałów w książkach oraz ponad 170 prac naukowych w wiodących czasopismach naukowych. W 2023 roku znalazł się w gronie 2% najwyżej cytowanych naukowców na świecie według Uniwersytetu Stanforda. Wygłosił ponad 30 zagranicznych wykładów na zaproszenie (m.in. USA, Chin, Korei, Ekwadoru, krajach UE i na Tajwanie), jego prace były cytowane ponad 6500 razy. Realizował wraz z zespołem badania w ramach 11 projektów finansowanych w ramach Programów Ramowych Unii Europejskiej; 6 grantów Narodo­wego Centrum Nauki i 3 projektów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest członkiem licznych komitetów redakcyjnych, organizacyjnych, grup eksperckich, wypromował 8 doktorów nagradzanych na forum międzynarodowym. Stypendysta Japońskiego Towarzystwa Wspierania Nauki i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, wyróżniony Nagrodą Prezesa Rady Ministrów za najlepsząrozprawę habilitacy­jnąoraz kilkoma nagrodami JM Rektora UG. W 2016 roku połączył pasjęnaukowąz działalnością gos­podarczą. Był współtwórcą spółki QSAR Lab, której powstanie możliwe było dzięki tzw. „uwłaszczeniu naukowców”: za zgodą JM Rektora UG autorskie prawa majątkowe do wyników badań przekazane zostały do spółki, a udziały objęła również spółka „TechTransBalt” (obecnie Univentum Labs) – spółka celowa, której właścicielem jest Uniwersytet Gdański. QSAR Lab tworzy oprogramowanie oraz oferuje usługi badawcze w zakresie komputerowego przewidywania właściwości związków chemicznych i mate­riałów, wspierając przemysł w procesie projektowania zielonych i bezpiecznych dla zdrowia produk­tów. Oferowane przez QSAR Lab metody in silico stanowią unikatowąna rynku ofertę pomagającą firmom w budowaniu wizerunku biznesu odpowiedzialnego społecznie. Odbiorcą usług jest przemysł chemiczny, agrochemiczny oraz kosmetyczny oraz jednostki administracji publicznej w Polsce, UE, Kanadzie i Azji.

 

Nagroda Porta In Posterum

Nagroda dedykowana jest pod­miotom wspierającym wzrost gospodarczy regio­nu oraz rozwój przedsiębiorczości w województwie pomorskim m.in. poprzez pozyskiwanie inwestycji oraz pomoc i doradztwo inwestorom, komercjalizac­ję terenów inwestycyjnych, organizację inkubatorów przedsiębiorczości, parków przemysłowo-tech­nologicznych, logistycznych i biurowych, pomoc we wdrażaniu innowacji i patentów oraz finansowa­niu inwestycji rozwojowych. Nagroda symbolizuje bramę do przyszłości, której otwarcie Laureat umożliwia inwestorom krajowym i zagranicznym, osobom rozpoczynającym działal­ność gospodarczą, właścicielom patentów i podmiot­om podejmującym prace wdrożeniowe oraz osobom wykluczonym lub powracającym na rynek pracy.

 

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

Za wspieranie wzrostu gospodarczego regionu oraz rozwoju przedsiębiorczości w województwie pomorskim

Gdański Park Naukowo-Technologiczny (GPN-T) to część Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w którym swoje miejsce znajdują innowacyjne przedsiębiorstwa, przede wszystkim z sektorów IT/ICT, biotechnologii, lifescience, automatyzacji i robotyzacji. Park powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkow­skiego Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańsk, Politechniki Gdańskiej oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o. Dzięki działalności GPN-T Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyczynia się do budowy i promoc­ji nowych rozwiązań gospodarczych i technologicznych. Park w swojej ofercie posiada między innymi międzynarodowy inkubator technologiczny, prototypownie Space4Makers, czy Centrum Programowania Robotów Przemysłowych z pracownią druku 3D i pracownią spawania realizującą zajęcia w technologii VR. Dzięki mechanizmom wsparcia, takim jak hackathony, szkolenia, branżowe konferencje czy programy akceleracyjne na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym Park tworzy atrakcyjne warun­ki nie tylko dla sektora MŚP, ale także dla startupów. Młode przedsiębiorstwa, poszukujące swojego modelu biznesowego, mogą skorzystać m.in. ze wsparcia monitoringowego, finansowego, współpracy z renomowanymi partnerami biznesowymi, czy wsparcia w ekspansji zagranicznej. Gdański Park Naukowo-Technologiczny ułatwia przepływ wiedzy pomiędzy jednostkami naukowymi, a dużymi przed­siębiorstwami. Taka współpraca sprawia, że młode firmy mają szansę rozwinąć swoje innowacyjne pomysły zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym rynku gospodarczym.

 

Negotium Pro Cultura – Biznes Dla Kultury

Nagroda przyznawana za wspieranie inicjatyw kulturalnych przez przedstawiciela środowiska gospodarczego

 

Zenon Ziaja

Założyciel i Prezes Zarząd Ziaja Zakład Produkcji Leków Ltd.

Identyfikowanie ogólnopolskiej i międzynarodowej marki Ziaja z regionem Pomorza, w którym rozpoczęła swoją działalność i ma główną siedzibę ma kilka wymiarów. Jednym z najważniejszych jest wymiar społeczny oraz działania założyciela Zenona Ziaja ukierunkowane na wsparcie regionu, lokalnej społeczności i projektów pokazujących potencjał Pomorza. Wsparcie instytucji kultury i inicjatyw kulturalnych jest bardzo ważnym elementem wizerunku firmy. Od wielu lat Ziaja jest stałym partnerem trójmiejskich teatrów: Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Szekspirowskiego (w szczególności w aspekcie sponsoringu Festiwalu Szekspirowskiego). Również od wielu lat tradycją firmy stało się wspieranie kluczowych inicjatyw kulturalnych Trójmiasta jak: Jazz Jantar Festival (Klub Żak Gdańsk), Gdański Festiwal Muzyczny (Fundacja GFM Gdańsk), gdyński festiwal muzyki świata Festiwal Globaltica, czy inicjatyw Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie. Od ubiegłego roku zaczęliśmy również działania z Fundacją Hanseatica, której celem jest pokazywanie mieszkańcom Trójmiasta piękna muzyki poważnej. Bliska marce jest też kultura wizualna. Ziaja na stałe wpisała obecność marki przy filmowych festiwalach jak DOC Against Gravity, Forum Wokół Kina, czy działalności Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni. Firma czynnie uczestniczy jako sponsor w przedsięwzięciach, które mobilizują osoby z grupy senioralnej jak. np. Sopocki Bal Seniora. Od lat wspiera spotkania świata biznesu Pomorza jak Gala Pracodawców Pomorza, czy Orły Pomorza. Wspiera wiele innych, mniejszych inicjatyw organizowanych przez lokalne organizacje, stowarzyszenia, których działalność ma wpływ na społeczne zadowolenie mieszkańców Pomorza.


Relacja zdjęciowa z Gali dostępna jest w tym linku:

Zdjęcia Gala Pracodawcy Pomorza 2024


Patronaty medialne


Relację z Gali Pracodawców Pomorza zamieścili również: 

https://netka.gda.pl/gala-pracodawcow-pomorza-2024/

https://www.zawszepomorze.pl/artykul/14097,gala-pracodawcow-pomorza-pomorskie-firmy-docenione

https://biznes.trojmiasto.pl/Liderzy-posrod-pomorskich-pracodawcow-n190098.html

https://sopot.kfp.pl/wiadomosc/gala-pracodawcow-pomorza-2024

https://www.gdynia.pl/mieszkaniec/co-nowego,2774/pracodawcy-pomorza-nagrodzeni,582380

https://expressbiznesu.pl/2024/06/08/wybrano-liderow-wsrod-pomorskich-pracodawcow/