Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista wydarzeń
Uwaga! Zapisy zostały zakończone ze względu na osiągnięcie limitu uczestników
15-09-2020 godz. 13:00
Debata „Koronawirus oczami ekspertów” – 15.09.2020
Olivia Star Top


Pracodawcy Pomorza wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w poczuciu odpowiedzialności podejmują działania edukacyjne i prewencyjne skierowane do społeczeństwa, których celem jest ochrona zdrowia i życia mieszkańców naszego województwa przed szerzącą się w kraju pandemią. Najbliższy okres, według wielu ekspertów, jest kluczowy  w zakresie przygotowań do kolejnej fali wzrostu zachorowań na COVID-19 w okresie jesienno-zimowym.


 


Dlatego też wspólnie przygotowywana  jest debata pt.:


Koronawirus oczami ekspertów,


 


która odbędzie się 15 września br. o godz. 13:00 na 34 piętrze budynku Olivia Star znajdującym się na terenie kompleksu Olivia Business Centre.


Podczas debaty w gronie wybitnych autorytetów z ochrony zdrowia, służb sanitarno-epidemiologicznych oraz prawnika, psychologa i przedstawiciela Policji przedstawione zostaną zasady postępowania i praktyczne wskazówki dotyczące działań prewencyjnych wobec COVID19. Na zakończenie debaty zostanie podpisany apel do społeczeństwa zawierający m.in. zasady postępowania w okresie pandemii.


  W debacie udział wezmą:  1. Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Pani Agnieszka Kapała-Sokalska;

  2. Wojewódzki Państwowy Inspektor Sanitarny, Pan Tomasz Augustyniak;

  3. Okręgowy Inspektor Pracy w Gdańsku, Pan Mariusz Pokrzywnicki;

  4. Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego, Pan Jerzy Karpiński;

  5. Konsultant Wojewódzki Chorób Zakaźnych, Pan prof. Tomasz Smiatacz;

  6. Prezes Szpitali Pomorskich, Pani Jolanta Sobierańska-Grenda;

  7. Wiceprezes ds. medycznych PL Copernicus, Pan Krzysztof Wójcikiewicz;

  8. MGS LAW Kancelaria Radców Prawnych, Pan Michał Sznycer;

  9. Psycholog środowiskowy, Uniwersytet Gdański, Pan prof. Tomasz Besta;

  10. Nadinspektor Andrzej Łapiński, Komenda Wojewódzki Policji w Gdańsku.


Moderatorem debaty będzie Zbigniew Canowiecki – Prezydent Pracodawców Pomorza   


Głównym partnerem medialnym debaty jest Dziennik Bałtycki, który zapewnia, niezależnie od przekazu internetowego gwarantowanego przez naszą organizację, bezpośrednią transmisję on-line oraz publikację apelu do społeczeństwa.


Dziennik Bałtycki oraz Pracodawcy Pomorza rozpoczynają przygotowywanie listy pytań swoich czytelników oraz przedsiębiorców, które będą przekazane prelegentom  na kilka dni przed debatą. Wydaje się, że zarówno pracodawcy jak i pracownicy mają potrzebę wyjaśnienia wielu spraw dotyczących chociażby uprawnień i obowiązków pracodawcy wobec pracowników w okresie pandemii. Podobnie pracownicy mają wiele wątpliwości na przykład odnośnie do sytuacji kiedy muszą podjąć pracę, a w jakich warunkach mogą odmówić świadczenia pracy. 


Dlatego też prosimy o bezpośrednie, mailowe przesyłanie moderatorowi (z.canowiecki@wp.pl) propozycji pytań, o ile to możliwe  w terminie do dnia 10 września br.


Debata planowana na 1,5 godziny będzie zorganizowana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Planujemy udział ograniczonej do minimum publiczności (max. 25 osób z naszej organizacji). Po zakończeniu wystąpień panelistów przewidujemy możliwość zadania kilku pytań przez publiczność lub krótkich wystąpień uzupełniających.


W przypadku pytań prosimy o kontakt z  Prezesem Pracodawców Pomorza Panem Tomaszem Limonem (tel. 664 994 001; email:  t.limon@pracodawcypomorza.pl ).  
Prosimy o rejestrację poprzez link zapisów znajdujący się poniżej


(ilość miejsc ograniczona obowiązuje zasada kolejności zgłoszeń)


 

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.