Pracodawcy Pomorza Extranet Pracodawców Pomorza

<< Lista wydarzeń
17-10-2019 godz. 09:15
RODO w dziale HR, czyli jak skutecznie wspierać biznes mimo ograniczeń
Hotel Qubus (ul. Chmielna 47, Gdańsk)
  

Działy personalne są najprawdopodobniej jednymi z bardziej dotkniętych w organizacji przez regulacje rozporządzenia o ochronie danych osobowych.


Mają kontakt z danymi osobowymi począwszy od procesu rekrutacji pracownika, poprzez obracanie tymi danymi wewnątrz firmy, aż po ich usuwanie. W całym procesie może pojawić się wiele pytań, niejasności i kontrowersji. Chcemy je rozwiać i zmierzyć się z wyzwaniem rzetelnego, zgodnego z prawem przetwarzania danych osobowych w dziale HR, tak aby mimo ograniczeń wspierać biznes firmy.


Jeśli chcesz, aby dział HR był skutecznym wsparciem dla działań biznesowych w Twojej organizacji, a jednocześnie mieć pewność, że wszystko co robicie jest zgodne z RODO, nasze śniadanie biznesowe jest dla Ciebie! W trakcie spotkania w praktyczny sposób opowiemy o następujących zagadnieniach:
 • proces rekrutacji i zatrudnienie,

 • możliwość i zasady stosowania monitoringu pracowników,

 • współpraca z podmiotami zewnętrznymi (umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych),

 • przekazywanie danych osobowych w ramach grupy przedsiębiorstw,

 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych,

 • przechowywanie i archiwizacja dokumentacji bezpieczeństwa danych.

Data: 17 października 2019 r.


Godziny: 9:30 -  12:30


Adres: Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47, 80-748 Gdańsk


 


Agenda:

 • 9:15 - 9:30 Rejestracja uczestników, powitalna kawa

 • 9:30 - 11:00 Rekrutacja, zatrudnienie, monitoring pracowników i współpraca z podmiotami zewnętrznymi

 • 11:00 - 11:15 Przerwa kawowa

 • 11:15 - 12:00 Współpraca z grupą kapitałową, Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, przechowywanie i archiwizacja dokumentów, bezpieczeństwo danych

 • 12:00 - 12:30 Pytania i rozmowy


Prelegenci:

Paweł Foltman

Radca prawny, mediator, IOD. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Absolwent studiów podyplomowych Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii na Uniwersytecie Gdańskim. Audytor wiodący ISO/IEC 27001. Przeprowadził kilkadziesiąt audytów w zakresie ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa informacji. Specjalizuje się w obsłudze polskich oraz zagranicznych podmiotów gospodarczych w zakresie prawa gospodarczego, handlowego oraz ochrony danych osobowych.

Przemysław Rogiński

Radca prawny, Senior Lawyer, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez Uniwersytet Gdański i Chicago Kent College of Law. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Specjalizuje się w szeroko rozumianej obsłudze prawnej przedsiębiorców, szczególnie z zakresu prawa handlowego, cywilnego oraz ochrony danych osobowych. Prowadzi także szkolenia dla przedsiębiorców oraz świadczy usługę Inspektora Ochrony Danych. Posiada doświadczenie w realizacji projektów na rzecz podmiotów polskich oraz zagranicznych.

 

* Wydarzenie jest bezpłatne.

* Kancelaria Rödl & Partner jako organizator merytoryczny zastrzega sobie prawo nieprzyjmowania zgłoszeń od firm prowadzących konkurencyjną działalność .

* Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się przez formularz dostępny na stronie www.prawoitechnologie.pl poprzez formularz